Według badań przeprowadzonych przez Preglife, szwedzką aplikację, której w Polsce zaufało już 180 000 kobiet, dla 76% ankietowanych internet jest drugim – oczywiście po lekarzach i położnych – najważniejszym źródłem wiedzy na temat zdrowia i przebiegu ciąży.

Wiedza niezbędna przyszłym rodzicom

Dla ponad połowy użytkowniczek, które decydują się na pobranie aplikacji, najważniejsza jest ilość zawartej w niej wiedzy i dostępnych narzędzi. 48% kieruje się rekomendacją znajomych lub rodziny. Dla 26% cenna jest również intuicyjność, a niemal co trzecia respondentka zaufała większości – postawiła na popularność i wybrała tę najlepiej znaną aplikację.

Istotną cechą aplikacji parentinowych, na którą przyszłe mamy także zwracają uwagę, jest różnorodność dostępnych w nich form materiałów merytorycznych. Mimo że według badania najpopularniejsze są artykuły (62,6%), na drugim miejscu znajdują się materiały video, a na trzecim podcasty, to co czwarta zapytana użytkowniczka stwierdziła, że tak samo ceni sobie każdą z nich.

Ciąża jest okresem pełnym nowych wyzwań także dla przyszłych ojców, którzy tak samo, jak mamy, potrzebują w tym czasie wsparcia. Co piąta respondentka przyznała, że ich partner również sięga do aplikacji parentingowej, w które uwzględnione zostały treści przeznaczone specjalnie dla nich.

Popularność aplikacji ciążowych i parentingowych to naturalny efekt coraz większych możliwości, jakie daje nam technologia. Dzisiejsze narzędzia, z których możemy korzystać w dowolnym momencie dzięki naszym smartfonom, to wielkie ułatwienie i codzienne wsparcie – także dla przyszłych mam.