Partner serwisuVisa dla biznesu

5G


5G to technologia mobilna 5-tej generacji, która jest następcą 4G (LTE). Technologia 5G umożliwia przesył danych z prędkością do 20GB/s. Sieć 5G będzie wykorzystywana w przemyśle do przesyłania ogromnej ilości danych m.in. z czujników instalowanych w automatycznych liniach produkcyjnych oraz w smart cities, w systemach wykorzystujących sztuczną inteligencję, Internet of Things oraz autonomicznych samochodach. Sieć 5G w Polsce jest rozwijana przez największych dostawców telekomunikacyjnych m.in. Orange.
Przenosimy się do miasta technologicznego [WYWIAD]
July 31, 2020, 2:12 PM

Czym jest cyfrowe miasto, a może raczej czym będzie? Idea smart cities powoli przestaje być ideą, a zaczyna być rzeczywistością. Wywiad z dr Maciejem Kaweckim.

"Dbam o Bliskich" - nowa aplikacja zwiększy bezpieczeństwo rodziny
June 4, 2020, 4:41 PM

Aplikacja na telefon pomoże dowiedzieć się, czy członkowie są bezpieczni, czy przebywają w domu, pracy lub szkole albo wezwać pomoc jednym przyciskiem w sytuacji zagrożenia.

Orange uruchomi swoją pierwszą usługę 5G. W jej zasięgu będzie 6 mln użytkowników
June 2, 2020, 2:21 PM

Usługa ma zostać uruchomiona już 1 lipca. #hello5G będzie dostępna między innymi w Warszawie, Łodzi, Krakowie oraz Katowicach.

Co piąty przedsiębiorca w Polsce chce korzystać z sieci 5G
May 28, 2020, 11:00 AM

Zgodnie z zapowiedziami technologia 5G ma stać się kręgosłupem współczesnej gospodarki, ale również infrastruktury krytycznej, od której zależy bezpieczeństwo kraju.

Dwa francuskie miasta mierzą wpływ 5G na pole elektromagnetyczne
May 4, 2020, 4:54 PM

Władze w Marsylii i Nantes zainstalowały specjalne czujniki w pobliżu anten 5G. Ich celem jest monitorowanie zmian w emisji fal elektromagnetycznych.