Partner serwisuVisa dla biznesu

5G


5G to technologia mobilna 5-tej generacji, która jest następcą 4G (LTE). Technologia 5G umożliwia przesył danych z prędkością do 20GB/s. Sieć 5G będzie wykorzystywana w przemyśle do przesyłania ogromnej ilości danych m.in. z czujników instalowanych w automatycznych liniach produkcyjnych oraz w smart cities, w systemach wykorzystujących sztuczną inteligencję, Internet of Things oraz autonomicznych samochodach. Sieć 5G w Polsce jest rozwijana przez największych dostawców telekomunikacyjnych m.in. Orange.
Badanie Ericsson: Polacy czekają na sieć 5G „Made in Poland”
October 21, 2020, 9:54 AM

71% Polaków uważa, że produkcja komponentów do budowy sieci 5G powinna być w rękach firm z Polski lub Europy.

Jak korzystać z Internetu? Przewodnik dla seniorów, który powinien przeczytać też Millenials
October 5, 2020, 1:44 PM

Rodzice obecnych 30-latków byli dorośli w czasach, gdy dokumenty tworzono jeszcze na maszynach do pisania, a o Internecie nikt nie słyszał. To dla nich powstał przewodnik "Nowoczesny senior".

Państwa bałtyckie współpracują w ramach 5G
September 22, 2020, 9:55 AM

Minister cyfryzacji Marek Zagórski oraz odpowiedzialni za telekomunikację ministrowie Łotwy, Litwy i Estonii podpisali memorandum o współpracy w sprawie łączności 5G.

Przenosimy się do miasta technologicznego [WYWIAD]
July 31, 2020, 2:12 PM

Czym jest cyfrowe miasto, a może raczej czym będzie? Idea smart cities powoli przestaje być ideą, a zaczyna być rzeczywistością. Wywiad z dr Maciejem Kaweckim.

"Dbam o Bliskich" - nowa aplikacja zwiększy bezpieczeństwo rodziny
June 4, 2020, 4:41 PM

Aplikacja na telefon pomoże dowiedzieć się, czy członkowie są bezpieczni, czy przebywają w domu, pracy lub szkole albo wezwać pomoc jednym przyciskiem w sytuacji zagrożenia.