Partner serwisuVisa dla biznesu

5G


5G to technologia mobilna 5-tej generacji, która jest następcą 4G (LTE). Technologia 5G umożliwia przesył danych z prędkością do 20GB/s. Sieć 5G będzie wykorzystywana w przemyśle do przesyłania ogromnej ilości danych m.in. z czujników instalowanych w automatycznych liniach produkcyjnych oraz w smart cities, w systemach wykorzystujących sztuczną inteligencję, Internet of Things oraz autonomicznych samochodach. Sieć 5G w Polsce jest rozwijana przez największych dostawców telekomunikacyjnych m.in. Orange.
Orange uruchomi swoją pierwszą usługę 5G. W jej zasięgu będzie 6 mln użytkowników
June 2, 2020, 2:21 PM

Usługa ma zostać uruchomiona już 1 lipca. #hello5G będzie dostępna między innymi w Warszawie, Łodzi, Krakowie oraz Katowicach.

Co piąty przedsiębiorca w Polsce chce korzystać z sieci 5G
May 28, 2020, 11:00 AM

Zgodnie z zapowiedziami technologia 5G ma stać się kręgosłupem współczesnej gospodarki, ale również infrastruktury krytycznej, od której zależy bezpieczeństwo kraju.

Dwa francuskie miasta mierzą wpływ 5G na pole elektromagnetyczne
May 4, 2020, 4:54 PM

Władze w Marsylii i Nantes zainstalowały specjalne czujniki w pobliżu anten 5G. Ich celem jest monitorowanie zmian w emisji fal elektromagnetycznych.

Rusza kolejna edycja Orange FAB. Startupy będą pracować nad rozwiązaniami dla 5G
February 7, 2020, 11:00 AM

Orange zaprasza polskie startupy do międzynarodowego 5G Challenge. Chce wspólnie szukać komercyjnych rozwiązań dla sieci kolejnej generacji.

Telekomy przetestują działanie dronów w sieci 5G
January 7, 2020, 10:07 AM

Porozumienie w tej sprawie podpisały Orange Polska, Instytut Łączności oraz Ericsson.