Partner serwisuVisa dla biznesu

5G


5G to technologia mobilna 5-tej generacji, która jest następcą 4G (LTE). Technologia 5G umożliwia przesył danych z prędkością do 20GB/s. Sieć 5G będzie wykorzystywana w przemyśle do przesyłania ogromnej ilości danych m.in. z czujników instalowanych w automatycznych liniach produkcyjnych oraz w smart cities, w systemach wykorzystujących sztuczną inteligencję, Internet of Things oraz autonomicznych samochodach. Sieć 5G w Polsce jest rozwijana przez największych dostawców telekomunikacyjnych m.in. Orange.
Megaustawa wróciła do Sejmu. Kojarzona jest z siecią 5G
August 20, 2019, 2:44 PM

W lipcu Sejm przyjął tak zwaną megaustawę, czyli przepisy ułatwiające rozwój Internetu szerokopasmowego w Polsce. Projekt jest kojarzony także z siecią 5G.

Co powstrzymuje rozwój Internetu Rzeczy (IoT) w Polsce?
July 10, 2019, 10:24 PM

Polskie firmy stoją przed szansą na włączenie w globalny trend rozwoju IoT. Nowe modele biznesowe z nimi związane to duże możliwości, ale też ryzyko.

5G coraz bliżej. Sejm przyjął ważną ustawę
July 5, 2019, 11:18 AM

Jej głównym celem jest likwidacja barier administracyjno prawnych, które obecnie hamują rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej.

Jaka przyszłość czeka Internet bezprzewodowy?
May 31, 2019, 9:00 AM

Wi-Fi ma już 20 lat. Co ciekawe w tym samym czasie na rynku pojawił się pierwszy komputer umożliwiający korzystanie z Wi-Fi - iBook od Apple.

Przyszłość to sieć 5G. Jak to działa i czy jest się czego obawiać?
May 27, 2019, 1:24 PM

Sieć 5G to nowa technologia mobilna, która zastąpi dotychczas używane 4G (LTE). Nowa generacja umożliwia przesyłanie danych z prędkością do 20 GB na sekundę.