Partner serwisuVisa dla biznesu

Apple


Apple to firma technologiczna powstała w 1977 roku. Jej założycielem był Steve Jobs, Steve Woźniak oraz Ronald Wayne. Obecnie jest to jedna z najbardziej wartościowych firm świata wyceniana na ok. 1 bln dolarów. Flagowe produkty Apple to smartfon iPhone, komputery iMac, MacBook, Apple Music, Apple TV, Apple AirPods oraz Apple Watch. Producent oprogramowania, właściciel sklepu iTunes i AppStore. Urządzenia z logo Apple posiada ok. 1 mld ludzi na świecie.
Kolejna bomba tekstowa na sprzętach Apple. Firma szykuje aktualizację
January 19, 2018, 1:21 PM

Wczoraj na niektórych użytkowników sprzętu Apple czekała niemiła niespodzianka. Pojawiła się kolejna bomba tekstowa, która tym razem zawiesza iMessage – zarówno na iOS, jak i macOS. Na szczęście firma Tima Cooka już zapowiedziała aktualizację oprogramowania.

Apple wesprze gospodarkę USA. Zapłacą 38 miliardów dolarów podatku
January 18, 2018, 2:27 PM

Apple przedstawiło plany na najbliższe 5 lat. Wśród założeń między innymi budowa nowej siedziby, powstanie 20 tysięcy miejsc pracy i przede wszystkim uiszczenie gigantycznego podatku – 38 miliardów dolarów od przychodów uzyskanych za granicą.

Czy Apple kupi Netflixa?
January 3, 2018, 2:36 PM

Według analityków Citi istnieje 40% szans, że w roku 2018 Apple kupi Netflixa. To całkiem sporo i są ku temu realne przesłanki. Jeszcze niedawno żartowaliśmy, że Netflixa przed Disneyem może uratować tylko urząd antymonopolowy, a teraz okazuje się, że może to zrobić właśnie Apple.

Apple staje po stronie użytkowników w sprawie „Loot Boxów”
December 28, 2017, 2:50 PM

Apple jako pierwsza amerykańska firma postanowiła uregulować kwestię tak zwanych „Loot Boxów”, czyli paczek z wirtualnymi przedmiotami w grach wideo. Wszystkie gry i aplikacje z App Store muszę udostępnić użytkownikom informacje o tym, jakie są szanse na wylosowanie danych przedmiotów.

Jak oszukać FaceID od Apple? Jest kilka sposobów
November 16, 2017, 11:24 AM

Zdaniem Apple istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że ktoś będzie w stanie odblokować naszego iPhone’a X wykorzystując FaceID. Wszystko za sprawą zaawansowanej kamery, która potrafi rozpoznać twarz użytkownika pod różnym kątem i przede wszystkim rozpoznaje głębię. Pomimo tego w sieci już pojawiły się przykłady zadające kłam zapewnieniom Apple.

Apple wart już prawie bilion dolarów
November 3, 2017, 1:51 PM

Wartość Apple zbliża się do 900 mld dolarów. Według analityków już niedługo może to być pierwsza spółka na świecie, której wycena giełdowa wyniesie ponad 1 bln dolarów. Od początku roku kurs akcji Apple wzrósł o 42%.

Apple przyśpieszy rozwój bezprzewodowego ładowania?
September 28, 2017, 1:21 PM

Jeśli dwaj liderzy branży telefonów komórkowych, czyli Samsung oraz Apple zwracają się w stronę bezprzewodowego ładowania – to wiedz, że coś się dzieje. Czy premiera nowych iPhone’ów wyposażonych w możliwość indukcyjnego ładowania to szansa na wzrost popularności tej technologii?

iOS 11 już dostępny. Co nowego przygotowało Apple?
September 20, 2017, 12:01 PM

Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie dystrybucji jubileuszowego iPhone’a X. Wczoraj natomiast Apple udostępniło nową wersję systemu operacyjnego, czyli iOS 11. Nowy soft można już pobierać także w Polsce.

Apple nieufne wobec biometrii? Nowa funkcja w iOS 11
August 18, 2017, 11:54 AM

Co jakiś czas do sieci wyciekają kolejne informację o nowym iPhonie i iOS-ie. Teraz największym zainteresowaniem cieszy się news dotyczący alternatywnej formy odblokowywania smartfona z Touch ID. Chodzi między innymi o kontrole policyjne…

Wyciekły zdjęcia iPhone 8. Jaki będzie jubileuszowy smartfon Apple?
August 8, 2017, 3:14 PM

Evan Blass, w świecie maniaków technologii znany jako Evleaks, tym razem podzielił się renderami nowego sprzętu Apple. Na zdjęciach możemy zobaczyć nowego iPhone 8 w obudowie, ale nie widać miejsca na Touch ID…

W App Store zapłacisz złotówkami. Niestety ceny pójdą w górę
May 19, 2017, 11:38 AM

Apple poinformowało dzisiaj, że za firmowe aplikacje niebawem będzie można płacić złotówkami. To, że możliwość ta pojawia się tak późno nie powinno nikogo dziwić – w końcu język polski trafił do App Store dopiero pod koniec 2014 roku.

Vivus lepszy niż Google i Apple
May 8, 2017, 2:00 PM

Vivus Finance osiągnął doskonały wynik badania lojalności klientów (NPS) – aż 68. Wynikiem na zbliżonym poziomie - powyżej 60 - mogli pochwalić się jedynie najwięksi globalni gracze, jak m.in.: Apple, Google czy Amazon, stawiani z tego powodu na całym świecie za wzór doskonałej obsługi klienta.

Darmowe aplikacje w sklepie Apple
April 24, 2017, 12:43 PM

Apple przygotował niespodziankę dla użytkowników iPhone'ów i MacBooków. Od zeszłego tygodnia posiadacze tych sprzętów mogą za darmo pobierać aplikacje z pakietu iWork oraz iLife.

Apple przeciwko klientom
March 15, 2017, 2:54 PM

Apple sprzeciwia się planom amerykańskiego stanu Nebraska, które mogłoby znacząco ułatwić życie klientom. Chodzi o możliwość naprawy zepsutego sprzętu z „nagryzionym jabłkiem” nie tylko w fabrykach albo autoryzowanych salonach. Firma Tima Cooka nie zgadza się na ujawnienie sekretów swojej produkcji.

iPhone 8 bez złącza Lightning. Wyciekły plany Apple
March 2, 2017, 2:59 PM

Wiele wskazuje na to, że jubileuszowy iPhone 8 zostanie pozbawiony złącza Lightning na rzec USB-C. Informacja jest dobra między innymi dla posiadaczy MacBooków, których do tej pory nie dało się połączyć z iPhonem bez specjalnej przejściówki. Glosy niezadowolenia mogą się jednak pojawić u posiadaczy starszego sprzętu z „nadgryzionym jabłkiem”, którzy wyposażyli się w akcesoria ze złączem Lightning.

Apple znów najbardziej innowacyjne. Tuż za nimi Google i Tesla
January 20, 2017, 1:05 PM

Boston Consulting Group jak co roku opublikował raport najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Po raz kolejny na pierwszym miejscu uplasowało się Apple. Firma Tima Cooka po raz 11 z rzędu zdominowała ranking, tym razem wyprzedzając Google i Tesle.

10 urodziny iPhone'a - czyli jak Apple zrewolucjonizowało świat
January 9, 2017, 3:18 PM

Dokładnie 10 lat temu w San Francisco Jobs zaprezentował pierwszego iPhone’a.