Partner serwisuVisa dla biznesu

Bitcoin


Bitcoin to najsłynniejasza kryptowaluta świata. W szczytowym momencie popularności kurs bitcoina sięgał 18 tys. USD. Bitcoin to kryptowaluta wykorzystująca technologię blockchain. Twórcą BTC był użytkownik przedstawiający się jako Satoshi Nakamoto, którego prawdziwa tożsamość nie jest znana. BTC może być wykorzystywane do płatności, ale także do transferu wartości. Bitcoin należy do silnie krytykowanych kryptowalut m.in. z powodu swojej zmienności, dużego potencjału spekulacyjnego oraz wykorzystywania m.in. do prania brudnych pieniędzy. Jak kupić Bitcoina lub inne kryptowaluty? Najlepiej zrobić to rejestrując się na specjalnej giełdzie do handlu kryptowalutami, na której można założyć portfel kryptowalut.
Bitcoin zbliża się do 11 tys. USD. Szaleństwo, czy może twarde fundamenty?
June 24, 2019, 2:03 PM

Najpopularniejsza kryptowaluta świata nie tylko nie umarła. Kurs właśnie dobija do 11 tys. USD za 1 BTC.

Kolejna giełda kryptowalut na liście ostrzeżeń KNF
June 14, 2019, 12:31 PM

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o wpisaniu na listę ostrzeżeń publicznych firmy Bitstar z siedzibą w Warszawie. To polska giełda kryptowalut.

Wielki powrót Bitcoina? Kurs najwyższy od roku
May 29, 2019, 11:35 AM

Dzisiaj rano za jednego Bitcoina trzeba było zapłacić ponad 8,5 tys. dolarów. Czy można już mówić o reaktywacji Bitcoina?

Chiny chcą zakazać kopania Bitcoina
April 9, 2019, 12:44 PM

W Chinach trwają prace nad zakazaniem wydobywania Bitcoina. Państwo Środka to największy rynek sprzętu produkowanego w celu kopania kryptowalut.

Polska giełda kryptowalut umie w marketing
February 26, 2019, 3:36 PM

Kawałek z tego tortu postanowiła wziąć dla siebie polska giełda kryptowalut CoinDeal, która od lipca zeszłego roku jest sponsorem klubu Wolverhampton Wanderers.