Partner serwisuVisa dla biznesu

Bitcoin


Bitcoin to najsłynniejasza kryptowaluta świata. W szczytowym momencie popularności kurs bitcoina sięgał 18 tys. USD. Bitcoin to kryptowaluta wykorzystująca technologię blockchain. Twórcą BTC był użytkownik przedstawiający się jako Satoshi Nakamoto, którego prawdziwa tożsamość nie jest znana. BTC może być wykorzystywane do płatności, ale także do transferu wartości. Bitcoin należy do silnie krytykowanych kryptowalut m.in. z powodu swojej zmienności, dużego potencjału spekulacyjnego oraz wykorzystywania m.in. do prania brudnych pieniędzy. Jak kupić Bitcoina lub inne kryptowaluty? Najlepiej zrobić to rejestrując się na specjalnej giełdzie do handlu kryptowalutami, na której można założyć portfel kryptowalut.
Komornik może zająć Bitcoiny
February 20, 2019, 5:57 PM

Jeżeli masz długi, to komornik może zająć posiadanie przez Ciebie Bitcoiny.

Co z tymi giełdami kryptowalut? Czy KNF ma rozdwojenie jaźni?
January 25, 2019, 12:00 AM

Nie, nie ma. Na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego znalazły się już 4 giełdy kryptowalut. Wszystkie z tego samego powodu - wykonywanie usług płatniczych bez licencji. Grozi za to do 5 mln zł kary albo 2 lata pozbawienia wolności. Firmy nie trafiły na listę dlatego, że zajmują się kryptowalutami, tylko dlatego, że zdaniem KNF-u świadczą usługi płatnicze bez zezwolenia.

Kolejna giełda kryptowalut trafia na listę ostrzeżeń KNF
January 21, 2019, 12:00 AM

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o wpisaniu na listę ostrzeżeń dwóch nowych podmiotów. Tym razem chodzi o giełdę kryptowalut BitMarket24, a konkretnie o dwie powiązane spółki BitMarket24 i BM24 LTD.

Smutny jubileusz kryptowalut. Bitcoin kończy 10 lat
January 3, 2019, 11:13 AM

Dzisiaj mija dokładnie 10 lat od powstania Bitcoina - pierwszej kryptowaluty. 3 stycznia 2009 roku wykopano pierwszy blok nazwany Genesis lub blokiem 0.

Czy warto przyjmować płatności bitcoinem?
December 30, 2018, 4:31 PM

W czym prekursor technologii blockchain może być lepszy od powszechnych dziś systemów płatności?