Partner serwisuVisa dla biznesu

Bitcoin


Bitcoin to najsłynniejasza kryptowaluta świata. W szczytowym momencie popularności kurs bitcoina sięgał 18 tys. USD. Bitcoin to kryptowaluta wykorzystująca technologię blockchain. Twórcą BTC był użytkownik przedstawiający się jako Satoshi Nakamoto, którego prawdziwa tożsamość nie jest znana. BTC może być wykorzystywane do płatności, ale także do transferu wartości. Bitcoin należy do silnie krytykowanych kryptowalut m.in. z powodu swojej zmienności, dużego potencjału spekulacyjnego oraz wykorzystywania m.in. do prania brudnych pieniędzy. Jak kupić Bitcoina lub inne kryptowaluty? Najlepiej zrobić to rejestrując się na specjalnej giełdzie do handlu kryptowalutami, na której można założyć portfel kryptowalut.
Bitcoin tonie, a wraz z nim toną startupy
December 27, 2018, 3:25 PM

W analogicznym okresie zeszłego roku Bitcoin osiągnął rekordową wartość, która wynosiła prawie 20 tys. USD za jeden token.

Bitcoin w miesiąc stracił 40% wartości. Kim zostałeś, gdy bańka pękła?
December 16, 2018, 2:43 PM

Pół roku temu KNF ruszył z akcją "Kim będziesz, kiedy bańka pęknie". UKNF miał nosa i trafił - kryptowaluty zgodnie z przewidywaniami zaczęły tracić.

Bitcoin poniżej 4 tysięcy dolarów. Coraz bliżej upadku
December 3, 2018, 10:19 PM

Kurs bitcoins spadł poniżej 4 tys. dolarów. Jest o 7 tysięcy dolarów tańszy niż rok temu i 15 tysięcy dolarów niższa od szczytu z połowy grudnia 2017 roku. Nigdy nie zapomnę znajomego, który z przekonaniem i zaangażowaniem tłumaczył mi dlaczego bitcoin będzie kosztował ponad 100 tys. dolarów, a on dzięki zakupionej za kilkanaście tysięcy złotych prądożernej koparce stanie się milionerem i do końca życia będzie leżał do góry plackiem w Tajlandii.

Bitcoin i podatki. Resort finansów prezentuje projekt ustawy
August 27, 2018, 1:09 PM

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i od osób prawnych, w którym zawarto propozycje odnośnie opodatkowania kryptowalut.

SEC zamyka giełdę przed Bitcoinem. Kolejne wnioski odrzucone
August 23, 2018, 3:26 PM

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła kolejne wnioski o stworzenie funduszu ETF inwestującego w Bitcoiny. Powodem takiej decyzji ma być podatność rynku na oszustwa i manipulacje.