Partner serwisu Visa dla biznesu

Brexit

Na mocy zorganizowanego przez Davida Camerona referendum z 23 czerwca 2016 roku Brytyjczycy opowiedzieli się za wyjściem z Unii Europejskiej. Datę wyjścia określono na 29 marca 2019 roku, ale następnie przedłużono ją do 12 kwietnia 2019 roku. Obecnie Brexit planowany jest na 31 października, ale to również wątpliwa data. Premierem odpowiedzialnym za przygotowanie Brexitu jest Theresa May. Brexit przez większość ekspertów określany jest prawdopodobnie największym  politycznym błędem w historii Wielkiej Brytanii, ale też szansą do rozwoju nowych wielkich ośrodków finansowych w Unii Europejskiej, które mogą zastąpić London City.

Wielka Brytania opuszcza UE. Co Brexit oznacza dla fintechów?

5 miesięcy temu Rafał Tomaszewski
Czy już jutro obudzimy się w innej rzeczywistości? Ambasada Wielkiej Brytanii w Polsce uspokaja, ale zdania są podzielone.
#Brexit#Fintech#Prawo

Dobrze być fintechem w Wielkiej Brytanii? Pensje wciąż rosną, ale Brexit niepokoi

1 rok temu Rafał Tomaszewski
W 2018 roku na brytyjskim rynku fintech powstało o 61% więcej miejsc pracy niż rok wcześniej, a zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę stale rośnie.
#Brexit#Fintech

Brytyjczycy wybierają twardy Brexit – co dalej z fintechami?

1 rok temu Michał Papliński
Brytyjczycy stawiają na twardy Brexit. Umowa wystąpienia pomiędzy UE i Wielką Brytanią przepadła w parlamencie. Dni Theresy May w fotelu premiera są policzone.
#Brexit#Fintech

Warszawa polsko-brytyjskim centrum startupów w przededniu Brexitu

1 rok temu Rafał Tomaszewski
Startup Games Warsaw to wydarzenie organizowane wspólnie przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ambasadę Wielkiej Brytanii.
#Brexit#Start up

Banki i instytucje dostaną czas na dostosowanie po Brexicie

1 rok temu Łukasz Piechowiak
Właśnie procedowana jest ustawa, która uchroni je przed następstwami twardego Brexitu. Banki i instytucje płatnicze dostaną rok na uzyskanie licencji w Polsce.
#Brexit

Ponad 100 fintechów stara się o licencje na Litwie. Efekt Brexitu

1 rok temu Rafał Tomaszewski
O licencje na Litwie stara się obecnie 100 fintechów. 25% ze wszystkich aplikujących spółek pochodzi z Wielkiej Brytanii.
#Brexit