Partner serwisuVisa dla biznesu

Facebook


Facebook to największa platforma społecznościowa na świecie, która posiada blisko 2 mld użytkowników. Do Facebooka należy m.in. WhatsApp, Messenger i Instagram. Założycielem Facebooka jest Mark Zuckerberg.
ACTA2 przegłosowane. Czy faktycznie jest się czego bać?
27 marca 2019, 13:38

Parlament Europejski przegłosował wczoraj kontrowersyjną dyrektywę o ochronie praw autorskich w Internecie - zwaną potocznie ACTA2.

Facebook zablokował Wam konto? Ministerstwo Cyfryzacji pomoże się odwołać
11 stycznia 2019, 10:15

Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło możliwość wysłania zgłoszenia do Facebooka dla osób, których konto lub treści zostały zablokowane.

Blokada treści na Facebooku. Jest porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji
28 listopada 2018, 14:57

Polska ma być pierwszym krajem z możliwością weryfikacji odmownej decyzji o blokadzie treści w serwisie społecznościowym Facebook.

Facebook chce zarobić na WhatsApp za pomocą API dla biznesu
6 sierpnia 2018, 15:08

WhatsAPP to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, który na początku sierpnia 2018 roku oficjalnie ogłosił, że udostępni swoje API dla biznesu. Oznacza to, że firmy będą mogły w wygodny sposób poszerzyć kanały kontaktów z klientem również o WhatsApp. Z komunikatorów internetowych korzysta już ponad 4 mld ludzi na świecie. Najpopularniejsze to facebookowy Messenger, chiński WeChat i właśnie WhatsApp, który został pobrany przez ok. 1,5 mld użytkowników.

Ile Facebook zarabia na każdym użytkowniku?
9 kwietnia 2018, 16:51

Facebook pod koniec 2017 roku miał 2,129 miliarda użytkowników, którzy logowali się w serwisie przynajmniej raz w miesiącu. To o 200 mln więcej niż rok wcześniej. Rejestracja i korzystanie z serwisu jest darmowe. Stare powiedzenie mówi, że jeżeli coś jest za darmo to znaczy, że to Ty jesteś produktem. Cinkciarz.pl pokusił się o analizę i sprawdził ile Facebook zarabia na każdym użytkowniku.