Partner serwisuVisa dla biznesu

Factoring


mBank udostępnia faktoring dla jednoosobowych firm
April 26, 2019, 3:11 PM

Decyzja o przyznaniu limitu do 50 tys. zł jest wydawana on-line w ciągu 5 minut.

Faktoring online już od pierwszej faktury. SMEO poszerza ofertę
February 14, 2019, 11:13 AM

Faktoring online to rozwiązanie, które cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Fintechy działające w tym obszarze pozwalają uwolnić pieniądze zamrożone w nieopłaconych przez kontrahentów fakturach. Jedną z firm działających w tym obszarze jest SMEO, które do tej pory oferowało usługi faktoringowe tylko przedsiębiorcom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą. Teraz polski fintech rozszerza swoją ofertę także na osoby prawne - spółki z o.o. z jednoosobową reprezentacją.

Fintechy idą mocno w faktoring. Najnowsze dane NBP
November 27, 2018, 4:40 PM

Narodowy Bank Polski opublikował raport o rozwoju systemu finansowego w Polsce w 2017 roku. Z analizy NBP (oraz GUS-u) wynika, że coraz więcej fintechów zaczyna oferować usługi faktoringu.

Faktoring coraz silniejszym narzędziem finansowania biznesu
May 29, 2018, 3:43 PM

Popularność faktoringu rośnie. Prawie 90% prowadzących firmę z sektora MŚP zna to pojęcie – wynika z 15. fali badania Bibby MSP Index cyklicznie przeprowadzanego przez Bibby Financial Services. Co dziesiąty ankietowanych deklaruje, że korzysta z tego narzędzia finansowania biznesu.

Branża faktoringu po I kwartale 2018 roku
April 27, 2018, 2:23 PM

Już ponad 9 tys. podmiotów gospodarczych w Polsce zabezpiecza się przed skutkami zatorów płatniczych korzystając z faktoringu. To o 14 proc. więcej niż rok temu. Finansowanie działalności na podstawie faktur jest opłacalne także dla firm faktoringowych.