Partner serwisuVisa dla biznesu

Google


Google to jedna z największych firm technologicznych świata. Zaliczana do grona BigTech i GAFA. Google jest potocznie nazywany gigantem z Mountain View. Gigant oferuje użytkownikom szereg usług: wyszukiwarkę Google, przeglądarkę Chrome, skrzynkę pocztową Gmail, nawigację Google Maps i wiele innych.
Google Pixel 2 – premiera już jutro
October 3, 2017, 2:48 PM

Już jutro o godzinie 17 Google zaprezentuje swoje nowości, a wśród nich nowego smartfona Google Pixel 2. Dodatkowo firma z Mountain View ma pokazać nowe okulary VR i mały głośnik Home.

Czy Google to już fintech? Nowa aplikacja pozwala płacić dźwiękiem
September 18, 2017, 3:45 PM

Google zaprezentowało nową aplikację, dzięki której użytkownicy mogą przelewać pieniądze znajomym wykorzystując do tego dźwięk. Mowa o apce Tez, która właśnie trafiła do użytkowników w Indiach. Tez w języku hindi oznacza „szybki”.

Google zainwestuje miliard dolarów w konkurencje Ubera?
September 15, 2017, 3:16 PM

Wiele wskazuje na to, że Alphabet – spółka matka Google, zainwestuje 1 miliard USD w bezpośrednią konkurencję Ubera. Mowa o firmie Lyft, która przeżywa ostatnio dobre miesiące ze względu na złą prasę swojego rywala.

Google odpowiada na zarzuty Komisji Europejskiej
August 30, 2017, 5:27 PM

Pamiętacie rekordową karę, którą Komisja Europejska wymierzyła Google? Poszło o nadużywanie dominującej pozycji na rynku. Teraz Alphabet, spółka-matka Google odpowiada na zarzuty.

Powiedz czego Ci brakuje, a Google przywiezie to z Walmarta
August 25, 2017, 12:04 PM

Google i Walmart ogłosiły dzisiaj nowy wymiar współpracy. Dzięki Google Asistant Amerykanie będą mogli dokonywać zakupów przy pomocy mowy.

Android Oreo - nowy system operacyjny od Google
August 22, 2017, 2:01 PM

Google zaprezentował światu najnowszą wersję Androida o wdzięcznej nazwie Oreo. Poprzednia wersja nosiła nazwę KitKat - jak widać Google kontynuuje oznaczanie kolejnych wersji systemu nazwami słodkich przekąsek. Oreo ma pracować szybciej, mniej obciążać baterię oraz zawiera kilka ciekawych zmian w wyglądzie i interakcji z użytkownikiem.

Dziewczyny do programowania... bo Google ma problemy
August 22, 2017, 11:44 AM

Umiejętność programowania to jedna z kluczowych kompetencji przyszłości. Kobiety chcące sprawdzić, czy kodowanie to coś dla nich, mogą wziąć udział w darmowych warsztatach “Programuj, dziewczyno!”, które odbędą się jesienią w dziewięciu miastach w Polsce.

Google na celowniku Macrona. Francja ma dosyć niepłacenia podatków
August 7, 2017, 12:47 PM

W lipcu francuski sąd odrzucił wniosek lokalnego rządu o ukaranie Google za rzekome unikanie płacenia podatków. Podobną próbę w zeszłym roku podjęły władze Wielkiej Brytanii, dzięki czemu gigant z Mountain View zgodził się na zapłacenia 168 mln USD zaległego podatku.

Google Glass powraca. To dopiero początek zmian?
July 19, 2017, 3:24 PM

Firma z Mountain View szykuje drugą szansę dla produktu, który swojego czasu budził wiele emocji. Okazuje się, że Google Glass wykorzystywany jest obecnie w fabrykach, gdzie usprawnia pracę zatrudnionym. Pierwszym sygnałem, że coś się dzieje było wypuszczenie aktualizacji dla Glass po przeszło trzech latach przerwy.

Google pozyska kolejne dane użytkowników. Tym razem będą to kody DNA
July 5, 2017, 12:36 PM

Mówi się, że Google wie o nas więcej niż my sami... Teraz to powiedzenie może stać się jeszcze bardziej prawdzie, ponieważ firma z Mountain View niebawem uzyska dostęp do DNA brytyjskich pacjentów.

Komisja Europejska zdecydowała. Google musi zapłacić 2,4 miliarda euro kary
June 27, 2017, 1:52 PM

Unia Europejska nie patyczkuje się z amerykańskimi gigantami. Google właśnie otrzymało karę w wysokości 2,4 mld euro za nadużywanie dominującej pozycji na rynku. Komisja Europejska stwierdziła, że firma z Mountain View nie miała prawa faworyzować własnego serwisu zakupowego w wynikach wyszukiwania.

Google wybrał startupy do programu Campus Residency
May 30, 2017, 1:54 PM

Gigant z Mountain View przedstawił listę 10 startupów zakwalifikowanych do programu Campus Residency. Program skierowany jest do startupów w fazie wzrostu, a zwycięzcy mogą przez 6 miesięcy korzystać z wiedzy i doświadczenia mentorów Campusu. Program rozpoczyna się w czerwcu.

Sztuczna inteligencja od Google pokonała mistrza świata w chińskiej grze Go
May 23, 2017, 4:34 PM

Jeszcze do niedawna jedyną grą, w której człowiek dominował nad maszyną była chińska gra Go. Wydaje się jednak, że sztuczna inteligencja na stałe przekroczyła kolejną granicę – we wtorek AlphaGo od Google pokonało mistrza Go Ke Jie w pierwszym z trzech zaplanowanych pojedynków. To kolejny znaczący triumf sztucznej inteligencji w tej dyscyplinie.

Vivus lepszy niż Google i Apple
May 8, 2017, 2:00 PM

Vivus Finance osiągnął doskonały wynik badania lojalności klientów (NPS) – aż 68. Wynikiem na zbliżonym poziomie - powyżej 60 - mogli pochwalić się jedynie najwięksi globalni gracze, jak m.in.: Apple, Google czy Amazon, stawiani z tego powodu na całym świecie za wzór doskonałej obsługi klienta.

Google Doodle świętuje odkrycie nowych planet w układzie TRAPPIST-1
February 23, 2017, 2:05 PM

Odkąd tylko ludzie posiedli wiedzę jak latać w kosmos, rozpoczęły się marzenia o kolonizacji innych planet. Wciąż zastanawiamy się też, czy jesteśmy jedynymi formami życia we wszechświecie. Wydaje się, że jesteśmy coraz bliżej znalezienia odpowiedzi na to pytanie. Wczoraj NASA ogłosiła odkrycie siedmiu egzoplanet, z których 3 są bardzo podobne do Ziemi.

Apple znów najbardziej innowacyjne. Tuż za nimi Google i Tesla
January 20, 2017, 1:05 PM

Boston Consulting Group jak co roku opublikował raport najbardziej innowacyjnych firm na świecie. Po raz kolejny na pierwszym miejscu uplasowało się Apple. Firma Tima Cooka po raz 11 z rzędu zdominowała ranking, tym razem wyprzedzając Google i Tesle.

Mogliście to przegapić! Google Translator stał się mądrzejszy
January 11, 2017, 12:27 PM

Jeszcze do września 2016 roku Google Translator korzystał z określonej bazy słów do wykonywania tłumaczeń. Popularny translator robił po prostu to, co my wszyscy – wykorzystywał swoją „wiedzę” i bazę posiadanych słów, z tym że nie uczył się nowych słówek podczas wykonywanej pracy. Teraz będzie stosował tłumaczenie holistyczne – ma tłumaczyć całe zdanie w locie, a nie pojedyncze słowa.

Google Doodle życzy Wesołych Świąt!
December 23, 2016, 1:31 PM

Dzisiaj po raz kolejny możemy zobaczyć okolicznościowe logo Google – tym razem z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Na stronie startowej przeglądarki witają nas googlowscy kolędnicy.

Google Doodle przypomina – dziś najkrótszy dzień w roku
December 21, 2016, 2:09 PM

W Polsce temperatury kręcą się poniżej zera już od kilku tygodni. W niektórych częściach kraju występują też solidne opady śniegu. Jednak pierwszy dzień zimy wypada dopiero dzisiaj – 21 grudnia.