GPW


GPW to skrót od Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (WSE - Warsaw Stock Exchange) to instytucja umożliwiająca obrót papierami wartościowymi. Firmy publiczne, które notowane są na giełdzie emitują akcje, którymi mogą handlować inwestorzy. Główne indeksy GPW to WIG20, mWIG40 i sWIG80.
7 października 2021, 10:14
Właściciel aplikacji Less planuje debiut na GPW

CountMe poinformowała o rozpoczęciu negocjacji w sprawie nabycia znaczącego pakietu akcji Groclin SA. Po zrealizowaniu tej transakcji ma być spółką notowaną na GPW.

6 sierpnia 2021, 14:09
Polska firma kosmiczna SatRevolution przejmuje easyCALL.pl

Działająca w sektorze kosmicznym firma SatRevolution łączy się z notowaną na rynku NewConnect spółką easyCALL.pl SA (ECL). Umowę w sprawie odwróconego przejęcia podpisano w piątek, 6 sierpnia.

6 listopada 2020, 17:01
Przyjdzie czas na fintechy na GPW. Marek Dietl gościem w Sfintechowani #30

Jakie są plany giełdy? Czy fintechy mają szansę powtórzyć spółek gamingowych? Jak będzie wyglądać aplikacja do inwestowania w tokeny?

1 marca 2019, 10:58
Polski rynek kapitałowy jest przestarzały. Fintech ma go unowocześnić

W materiale zaproponowano 60 najważniejszych działań, które stanowią odpowiedź na dwadzieścia najważniejszych barier dla rozwoju rynku kapitałowego w Polsce.

15 listopada 2017, 10:45
Jaki będzie koniec roku na GPW?

Od wielu miesięcy na GPW obserwujemy siłę dużych spółek, wchodzących w skład indeksu WIG20 oraz spadki kursów mniejszych spółek. Wynika to z tego, iż na świecie na sile przybiera moda na inwestowanie pasywne, czemu sprzyja dziewiąty rok hossy na rynkach rozwiniętych.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Czy dowód i paszport można wyrzucić do kosza? [Podcast]
Quo vadis branży pośrednictwa finansowego? [Wideo]
Bezpiecznie w paperless? O metodach weryfikacji tożsamości w biznesie [Wideo]
Omnichannel w ubezpieczeniach. Punkta wytycza trendy [Wideo]
Podcasty