Partner serwisuVisa dla biznesu

Koronawirus


Wszystkie niezbędne medyczne informacje o koronawirusie SARS-CoV-2 można sprawdzić na stronie Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego lub WHO. W tej kategorii znajdziesz artykuły związane z działaniami podjętymi przez sektor finansowy i fintech, które mają przyczynić się do zmniejszenia skali epidemii i przeciwdziałania jej skutkom.
Płatności odroczone, rozwój e-commerce i usługi chmurowe. Rok pandemii w sektorze FinTech
February 26, 2021, 1:55 PM

Zapytaliśmy fintechy działające w Polsce o najważniejsze wydarzenia z zeszłego roku dla branży FinTech i o prognozy na rok 2021. Pytania skierowaliśmy do Autenti, Twisto i LeaseLink.

Nvidia w 2020 roku zarobiła ponad 4,3 mld USD
February 25, 2021, 3:03 PM

Nvidia to największy na świecie producent kart graficznych. Spółka w 2020 roku odnotowała duże wzrosty - ponad 16 mld USD przychodów i 4,3 mld USD zysku. Kurs akcji w czasie pandemii wzrósł o 120%.

Pracownicy przeciętnie 2,5 godziny dziennie przeglądają smartfony zamiast pracować
February 22, 2021, 1:18 PM

Z raportu Screen Education wynika, że pracownicy przeciętnie spędzają nawet do 2,5 godzin dziennie używając smartfonów w trakcie pracy do celów niezwiązanych z obowiązkami zawodowymi.

Fintech na Filipinach: szanse, wyzwania i możliwości ekspansji dla polskich firm
February 22, 2021, 9:03 AM

Interesuje Ciebie rynek fintech na Filipinach? To doskonale, ponieważ PAIH organizuje webinar, podczas którego dowiesz się wszystkiego co najważniejsze o tym kraju.

Bezkontaktowe wypłaty gotówki robią furorę na świecie. Kody QR opanowują fintechy?
February 19, 2021, 5:50 PM

Pandemia COVID-19 sprawiła, że ludzie chcą ograniczać kontakty z urządzeniami i trend ten nie omija bankomatów. Bezkontaktowa wypłata gotówki robi furorę na świecie. Przykładem może być Szwajcaria, gdzie co trzeci bankomat umożliwia wypłatę przy użyciu kodu QR. Renesans kodów QR trwa w najlepsze.