Partner serwisuVisa dla biznesu

Koronawirus


Wszystkie niezbędne medyczne informacje o koronawirusie SARS-CoV-2 można sprawdzić na stronie Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego lub WHO. W tej kategorii znajdziesz artykuły związane z działaniami podjętymi przez sektor finansowy i fintech, które mają przyczynić się do zmniejszenia skali epidemii i przeciwdziałania jej skutkom.
Bezkontaktowe wypłaty gotówki robią furorę na świecie. Kody QR opanowują fintechy?
February 19, 2021, 5:50 PM

Pandemia COVID-19 sprawiła, że ludzie chcą ograniczać kontakty z urządzeniami i trend ten nie omija bankomatów. Bezkontaktowa wypłata gotówki robi furorę na świecie. Przykładem może być Szwajcaria, gdzie co trzeci bankomat umożliwia wypłatę przy użyciu kodu QR. Renesans kodów QR trwa w najlepsze.

W 2020 roku spadła rentowność 100 największych banków na świecie
February 9, 2021, 12:27 PM

W 2020 roku o prawie 3 proc. spadła rentowność 100 największych banków na świecie. Rezerwy na straty kredytowe wzrosły, ale wciąż są niższe niż w czasie kryzysu z 2008 roku.

Rynek usług w chmurze odporny na skutki pandemii koronawirusa. Co z innymi sektorami?
December 14, 2020, 10:20 AM

Nowy raport Deloitte omawia najważniejsze trendy wpływające na przyszłość sektora technologii, mediów i telekomunikacji.

Społeczeństwo 5.0 czyli o strategicznych problemach Polski
November 9, 2020, 1:01 PM

Myślę, że wielu z nas przekonało się, że sama technologia nie rozwiąże nam problemów w kraju. Społeczeństwo musi być świadome wyzwań, ale również być gotowe skorzystać z rozwiązań technologicznych.

Faktoring wciąż rośnie, pomimo eskalacji pandemii
October 26, 2020, 1:04 PM

Popyt na faktoring utrzymuje się mimo pogorszenia sytuacji gospodarczej w Polsce i na świecie.