Partner serwisuVisa dla biznesu

Open banking


Rozwiązania z zakresu otwartej bankowości pozwalają m.in. na agregacje rachunków (różne konta z różnych banków w jednej aplikacji mobilnej), potwierdzanie dochodów czy też zlecanie przelewów z rachunków posiadanych w innych bankach. Open banking to usługi oparte o API wprowadzane na mocy PSD2.
Open banking, open Apple. Gigant musi otworzyć interfejs NFC
November 15, 2019, 4:20 PM

Bundestag wprowadził poprawki do ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy, które otwierają furtkę do dotychczas zamkniętych interfejsów Apple.

PKO BP gotowy na otwartą bankowość. Udostępniają produkcyjne API
September 16, 2019, 2:45 PM

Zainteresowanie API największego polskiego banku jest bardzo duże. W fazie pilotażu zgłosiło się do niego prawie 100 firm.

Otwarta bankowość przy wsparciu fintechów. Nowy pomysł BNP Paribas
July 22, 2019, 3:00 PM

BNP Paribas ogłosił nabór do Akademii PSD2, która pomoże fintechom w uzyskaniu licencji i wdrożeniu rozwiązań z zakresu otwartej bankowości.

Otwarta bankowość nabiera kształtów. CRIF jednym z pierwszych fintechów z licencją
November 30, 2018, 10:51 AM

CRIF jako jedna z pierwszych firm w Europie zaoferuje usługi z zakresu otwartej bankowości. Wszystko dzięki przejęciu spółki CDR Realtime Holding. Brytyjski fintech jako jeden z pierwszych otrzymał licencję Account Information Service Provider - pozwalającą na dostęp do informacji o rachunku klienta i pozyskiwanie danych o jego historii kredytowej.

Otwarta bankowość – blisko co drugi Polak obawia się o swoje dane finansowe
June 28, 2018, 5:37 PM

Obowiązująca w Polsce od 13 stycznia bieżącego roku dyrektywa PSD2 zdaniem większości ekspertów ma szansę zrewolucjonizować rynek usług płatniczych. Wprowadza m.in. przepisy regulujące dostęp tzw. podmiotów trzecich, a więc np. fintechów, do rachunków płatniczych prowadzonych przez banki. Chociaż Polacy łatwo adaptują nowe technologie, to deklarowany poziom obaw, co do udostępniania danych bankowych pozostaje na wysokim poziomie. Połowa badanych obawia się tego, że ich dane finansowe zostaną przejęte przez przestępców, a 47 proc. jest niepewnych co do tego, w jaki sposób będą one przetwarzane. Czy Polacy są gotowi na otwartą bankowość? Co unijna dyrektywa zmieni na polskim rynku usług finansowych?