Partner serwisuVisa dla biznesu

Open banking


Rozwiązania z zakresu otwartej bankowości pozwalają m.in. na agregacje rachunków (różne konta z różnych banków w jednej aplikacji mobilnej), potwierdzanie dochodów czy też zlecanie przelewów z rachunków posiadanych w innych bankach. Open banking to usługi oparte o API wprowadzane na mocy PSD2.
Alior rozwija otwartą bankowość. Za pomocą Alior Online podejrzycie rachunek w BNP Paribas
July 21, 2020, 10:06 AM

Dodatkowo klienci BNP Paribas mogą skorzystać z procesu kredytowego w Alior Banku, który nie wymaga przedstawiania drukowanego zaświadczenia o zarobkach.

Open banking przenosi biznes do kanałów online
July 7, 2020, 11:00 AM

Kontomatik został partnerem dla podmiotów przenoszących swój biznes do online. Dzięki współpracy z fintechem swoją działalność rozwinie firma pożyczkowa Dziesiątka Finanse.

Open banking w polskich bankach. Kto oferuje agregacje rachunków?
June 26, 2020, 6:23 PM

Za nami 9 miesięcy od wejścia przepisów wdrażających w życie PSD2. Czym nam obrodził sektor bankowy w tym czasie? Dzisiaj przyjrzymy się usłudze podglądu rachunku z innego banku.

Otwarta bankowość także w Santanderze. Można podejrzeć rachunki z 4 banków
June 25, 2020, 3:44 PM

Santander udostępnia usługi z zakresu otwartej bankowości. Na razie klienci będą mogli podejrzeć saldo swoich rachunków z PKO BP, BNP Paribas, Alior Banku i Pekao.

Jak będzie rozwijała się otwarta bankowość? Oto kilka scenariuszy
February 18, 2020, 2:24 PM

Oferta większości banków w zakresie otwartej bankowości sprowadza się obecnie do inicjowania płatności, agregacji rachunków, czy dostępu do rachunku bieżącego.