Partner serwisuVisa dla biznesu

PayPal


PayPal to jeden z największych dostawców płatności internetowych na świecie. Firma powstała w 1998 roku, a jednym z jej założycieli był Elon Musk. PayPal oferuje rozwinięty program ochrony kupujących. Konto PayPal umożliwia szybkie i bezpieczne dokonanie zapłaty w Internecie. Płacenie w ramach konta PayPal jest bezpłatne o ile nie pociąga za sobą konieczności przewalutowania, co może wiązać się z prowizją.
PayPal udostępnia ekspresowe przelewy Xoom. Skorzystają z nich także Polacy
July 16, 2019, 3:16 PM

W ramach jednej transakcji, klienci Xoom mogą przesłać kwotę o maksymalnej wysokości ok. 42 tys. złotych.

Matt Komorowski awansuje w strukturach PayPal
May 9, 2019, 10:39 AM

Wcześniej Komorowski był odpowiedzialny za rozwój biznesowy oraz strategiczny firmy PayPal w Europie Północnej i Centralnej.

Jak radzi sobie jeden z najstarszych fintechów na świecie?
April 29, 2019, 11:22 AM

W zaledwie 3 pierwsze miesiące 2019 roku PayPal pozyskał 9,3 mln nowych kont. W sumie amerykański fintech posiada już 255 mln użytkowników.

PayPal wprowadza natychmiastowe przelewy na konto bankowe
March 13, 2019, 3:29 PM

Po otrzymaniu przelewu w aplikacji od innego użytkownika, środki można natychmiast przesłać na swoje konto bankowe - oczywiście za drobną opłatą.

Polacy pokochali VoD. Od teraz PayPalem zapłacisz za HBO GO
November 5, 2018, 2:56 PM

Coraz chętniej korzystamy z serwisów VoD oferujących filmy, seriale i programy telewizyjne na żądanie. Trend ten zauważył PayPal i wprowadził możliwość płacenia za HBO GO. To krok w dobrym kierunku. HBO GO jeszcze do niedawna w ogóle nie był "abonamentowy" jak Spotify czy Netflix, gdzie wystarczyło podpiąć kartę i gotowe. Do korzystania z serwisu konieczne było podpięcie do rachunku telefonicznego. Dzisiaj to rozwiązanie wydaje się - cytując klasyka - bardzo dalekie od "ok". Pytanie, czy będzie tam co oglądać, bo ogólnie oferta różnego rodzaju VOD na dłuższą metę jest... taka sobie.

PayPal Checkout debiutuje w Polsce. Zobaczcie jak to działa
September 18, 2018, 3:56 PM

PayPal Checkout ułatwia kupowanie i płacenie za zakupy w Internecie. Na całym świecie korzysta już 200 mln użytkowników.

PayPal szaleje. Wykłada na stół kolejne miliony
July 16, 2018, 3:13 PM

CEO PayPala Dan Schulman nie rzucał słów na wiatr. Kilka dni temu szef PayPala zdradził, że firma jest w stanie wydawać na przejęcia 3 miliardy dolarów rocznie, a teraz pojawiły się informacje o kolejnej inwestycji amerykańskiego giganta.

To nie koniec zakupów PayPala. Firma ma do wydania 3 mld dolarów
July 12, 2018, 10:46 AM

Ostatnie wielkie zakupy PayPala to nic nadzwyczajnego - mówi CEO Dan Schulman. Firma jest gotowa przeznaczyć 3 miliardy dolarów rocznie na rynkowe przejęcia.

Zakupy PayPal nie mają końca. Kolejna firma na koncie
June 25, 2018, 8:53 AM

PayPal ogłosił, że postanowił nabyć firmę Simility, która zajmuje się wykrywaniem oszustw z wykorzystaniem uczenia maszynowego. To już druga firma zakupiona przez PayPal w przeciągu ostatniego tygodnia.

PayPal przejmuje kolejną firmę i wydaje na to 400 mln USD
June 20, 2018, 11:08 AM

PayPal ogłosił, że postanowił nabyć firmę Hyperwallet System Inc. zajmującą się technologią w branży finansów. Transakcja opiewa na 400 mln USD.

PayPal przejmuje iZettle - rekordowa transakcja na rynku
May 21, 2018, 10:02 AM

PayPal dokonał największego przejęcia w historii. Zakupił akcje szwedzkiej firmy iZettle, a transakcja opiewa na 2,2 mld USD. Jest to jedna z największych transakcji w środowisku płatniczym.

PayPal wprowadza tradycyjne usługi bankowe
April 10, 2018, 10:32 AM

PayPal swoją działalnością zbliża się do prawdziwego banku. Oferuje klientom bardziej tradycyjne usługi bankowe - karty debetowe, bezpośrednie wypłaty depozytów i ubezpieczenia.

Jak polski rynek wypada na tle sąsiadów i regionu? Badanie PayPal i Deloitte
March 20, 2018, 3:45 PM

We wschodniej części Europy w ostatnich latach umocnił się ekonomicznie region leżący od Bałtyku po basen Morza Śródziemnego, który na tle innych krajów wyróżnia dynamiczny rozwój. Za jego sukcesem stoi między innymi prężnie działający sektor MŚP oraz dynamicznie rozwijający się e-handel. Przygotowany przez PayPal i Deloitte raport „Nowe Tygrysy Europy” prezentuje uwarunkowania sukcesu krajów, które mimo różnych doświadczeń historycznych i ekonomicznych łączą zaskakująco podobne fundamenty trwającej w nich cyfrowej rewolucji.

Po 15 latach współpracy eBay rezygnuje z PayPala
February 1, 2018, 8:44 PM

eBay kończy 15-letnią współpracę z PayPalem, jako głównym dostawcą metody płatności. Jego miejsce zajmie holenderski Adyen. Kurs akcji PayPala, który pozostanie usługą uzupełniającą, obniżył się o 12%. Firma utrzymuje, że zmiana podstawowego pośrednika płatności na platformie aukcyjnej eBay została uwzględniona w planach finansowych spółki.

1 mld $ na cele charytatywne za pośrednictwem PayPal
January 16, 2018, 11:22 AM

Użytkownicy PayPal ze 181 krajów, w tym z Polski, przekazali w okresie świątecznym ponad 1,1 mld dolarów na rzecz organizacji charytatywnych. To o 13 proc. więcej niż rok wcześniej w tym samym okresie. W Polsce, PayPal przekazywał dodatkową darowiznę w wysokości 50 proc. każdej wpłaty za pośrednictwem systemu na organizacje Fundacja Rak’n’Roll, Schronisko w Korabiewicach Viva! oraz Siepomaga.pl.

PayPal wchodzi do Polski z nową usługą
November 16, 2017, 2:42 PM

PayPal udostępnił właśnie nowy i prosty sposób zbierania i kontrolowania pieniędzy na wspólne wydatki z rodziną i przyjaciółmi w ramach konta PayPal.

PayPal i Mastercard rozszerzają globalną współpracę cyfrową
October 13, 2017, 2:04 PM

PayPal ogłosił rozszerzenie długotrwałej współpracy z Mastercard. Jej celem jest zwiększenie możliwości wyboru wśród użytkowników, optymalizacja doświadczenia konsumenckiego i uczynienie Mastercard przejrzystą opcji płatności w systemie PayPal na całym świecie.

PayPal dostępny na Nintendo Switch
August 23, 2017, 12:04 PM

Z dniem 22 sierpnia 2017 r., firma Nintendo rozszerza listę oferowanych metod płatności o PayPal. Użytkownicy jej e-sklepu w Polsce i 33 innych krajach będą mogli korzystać z PayPal na stronie internetowej lub konsoli do gier.

Visa i PayPal rozszerzają współpracę na Europę
July 18, 2017, 10:51 AM

Visa i PayPal poinformowały dziś o rozszerzeniu zakresu swojego partnerstwa strategicznego, które od teraz obejmować będzie również rynki europejskie.

Raport PayPal: 92% Polaków poleciłoby zagranicznym turystom podróż do Polski
July 3, 2017, 3:18 PM

Zgodnie z najnowszym raportem podróżniczym, przygotowanym przez PayPal i pracownię badawczą GfK, Polacy podróżujący po Europie Środkowo-Wschodniej szczególnie doceniają atrakcyjne ceny i wyjątkowe dziedzictwo kulturalne tej części Europy.