Partner serwisuVisa dla biznesu

PayPal


PayPal to jeden z największych dostawców płatności internetowych na świecie. Firma powstała w 1998 roku, a jednym z jej założycieli był Elon Musk. PayPal oferuje rozwinięty program ochrony kupujących. Konto PayPal umożliwia szybkie i bezpieczne dokonanie zapłaty w Internecie. Płacenie w ramach konta PayPal jest bezpłatne o ile nie pociąga za sobą konieczności przewalutowania, co może wiązać się z prowizją.
To nie koniec zakupów PayPala. Firma ma do wydania 3 mld dolarów
July 12, 2018, 10:46 AM

Ostatnie wielkie zakupy PayPala to nic nadzwyczajnego - mówi CEO Dan Schulman. Firma jest gotowa przeznaczyć 3 miliardy dolarów rocznie na rynkowe przejęcia.

Zakupy PayPal nie mają końca. Kolejna firma na koncie
June 25, 2018, 8:53 AM

PayPal ogłosił, że postanowił nabyć firmę Simility, która zajmuje się wykrywaniem oszustw z wykorzystaniem uczenia maszynowego. To już druga firma zakupiona przez PayPal w przeciągu ostatniego tygodnia.

PayPal przejmuje kolejną firmę i wydaje na to 400 mln USD
June 20, 2018, 11:08 AM

PayPal ogłosił, że postanowił nabyć firmę Hyperwallet System Inc. zajmującą się technologią w branży finansów. Transakcja opiewa na 400 mln USD.

PayPal przejmuje iZettle - rekordowa transakcja na rynku
May 21, 2018, 10:02 AM

PayPal dokonał największego przejęcia w historii. Zakupił akcje szwedzkiej firmy iZettle, a transakcja opiewa na 2,2 mld USD. Jest to jedna z największych transakcji w środowisku płatniczym.

PayPal wprowadza tradycyjne usługi bankowe
April 10, 2018, 10:32 AM

PayPal swoją działalnością zbliża się do prawdziwego banku. Oferuje klientom bardziej tradycyjne usługi bankowe - karty debetowe, bezpośrednie wypłaty depozytów i ubezpieczenia.

Jak polski rynek wypada na tle sąsiadów i regionu? Badanie PayPal i Deloitte
March 20, 2018, 3:45 PM

We wschodniej części Europy w ostatnich latach umocnił się ekonomicznie region leżący od Bałtyku po basen Morza Śródziemnego, który na tle innych krajów wyróżnia dynamiczny rozwój. Za jego sukcesem stoi między innymi prężnie działający sektor MŚP oraz dynamicznie rozwijający się e-handel. Przygotowany przez PayPal i Deloitte raport „Nowe Tygrysy Europy” prezentuje uwarunkowania sukcesu krajów, które mimo różnych doświadczeń historycznych i ekonomicznych łączą zaskakująco podobne fundamenty trwającej w nich cyfrowej rewolucji.

Po 15 latach współpracy eBay rezygnuje z PayPala
February 1, 2018, 8:44 PM

eBay kończy 15-letnią współpracę z PayPalem, jako głównym dostawcą metody płatności. Jego miejsce zajmie holenderski Adyen. Kurs akcji PayPala, który pozostanie usługą uzupełniającą, obniżył się o 12%. Firma utrzymuje, że zmiana podstawowego pośrednika płatności na platformie aukcyjnej eBay została uwzględniona w planach finansowych spółki.

1 mld $ na cele charytatywne za pośrednictwem PayPal
January 16, 2018, 11:22 AM

Użytkownicy PayPal ze 181 krajów, w tym z Polski, przekazali w okresie świątecznym ponad 1,1 mld dolarów na rzecz organizacji charytatywnych. To o 13 proc. więcej niż rok wcześniej w tym samym okresie. W Polsce, PayPal przekazywał dodatkową darowiznę w wysokości 50 proc. każdej wpłaty za pośrednictwem systemu na organizacje Fundacja Rak’n’Roll, Schronisko w Korabiewicach Viva! oraz Siepomaga.pl.

PayPal wchodzi do Polski z nową usługą
November 16, 2017, 2:42 PM

PayPal udostępnił właśnie nowy i prosty sposób zbierania i kontrolowania pieniędzy na wspólne wydatki z rodziną i przyjaciółmi w ramach konta PayPal.

PayPal i Mastercard rozszerzają globalną współpracę cyfrową
October 13, 2017, 2:04 PM

PayPal ogłosił rozszerzenie długotrwałej współpracy z Mastercard. Jej celem jest zwiększenie możliwości wyboru wśród użytkowników, optymalizacja doświadczenia konsumenckiego i uczynienie Mastercard przejrzystą opcji płatności w systemie PayPal na całym świecie.

PayPal dostępny na Nintendo Switch
August 23, 2017, 12:04 PM

Z dniem 22 sierpnia 2017 r., firma Nintendo rozszerza listę oferowanych metod płatności o PayPal. Użytkownicy jej e-sklepu w Polsce i 33 innych krajach będą mogli korzystać z PayPal na stronie internetowej lub konsoli do gier.

Visa i PayPal rozszerzają współpracę na Europę
July 18, 2017, 10:51 AM

Visa i PayPal poinformowały dziś o rozszerzeniu zakresu swojego partnerstwa strategicznego, które od teraz obejmować będzie również rynki europejskie.

Raport PayPal: 92% Polaków poleciłoby zagranicznym turystom podróż do Polski
July 3, 2017, 3:18 PM

Zgodnie z najnowszym raportem podróżniczym, przygotowanym przez PayPal i pracownię badawczą GfK, Polacy podróżujący po Europie Środkowo-Wschodniej szczególnie doceniają atrakcyjne ceny i wyjątkowe dziedzictwo kulturalne tej części Europy.

PayPal rozszerza Ochronę Sprzedających w Polsce
May 24, 2017, 2:08 PM

PayPal ogłosił dzisiaj rozszerzenie Ochrony Sprzedających w Polsce. Program zabezpieczy sprzedających w momencie, gdy otrzymają oni niezweryfikowaną płatność, np. poprzez przejęte konto lub kiedy kupujący twierdzi, że nie otrzymał przedmiotu. W takich przypadkach, Ochrona Sprzedających PayPal pokryje pełen koszt płatności za dokonane transakcje.

PayPal wchodzi na polski rynek z nową usługą
February 15, 2017, 3:23 PM

Najnowsze badanie wykonane przez Ipsos na zlecenie PayPal pokazuje, że w 2016 roku Polacy masowo korzystali z płatności P2P. W ciągu ostatnich 12 miesięcy, 33% polskich respondentów wysłało pieniądze do znajomych i/lub rodziny, a 28% odebrało w ten sposób przelewy od najbliższych. W tym samym czasie, rola natychmiastowych płatności rośnie również w biznesie: prawie połowa respondentów (46%) skorzystała z płatności P2P w celu opłacenia e-zakupu produktów i/lub usług w kraju i za granicą.

tpayvisa pay