Partner serwisuVisa dla biznesu

Piaskownica Regulacyjna


Piaskownica Regulacyjna to specjalnie utworzone środowisko prawne, które umożliwia testowanie produktów finansowych oferowanych przez firmy wymagające nadzoru regulacyjnego np. ze strony Komisji Nadzoru Finansowego. Firmy uczestniczące w Piaskownicy Regulacyjnej mogą oferować usługi finansowe bez konieczności spełniania restrykcyjnych wymogów prawnych, ale tylko w ograniczonym zakresie.
Projekt "Piaskownica regulacyjna" potrwa 18 miesięcy
June 4, 2019, 7:25 PM

Z informacji Polityka Insight wynika, że prace nad polską piaskownicą regulacyjną ruszą w III kw. 2019 roku. Taką deklarację złożyła Magdalena Borowik z UKNF.

Unia Europejska chce jeszcze więcej piaskownic regulacyjnych
April 3, 2019, 2:31 PM

Komisja Europejska stawia na komunikację pomiędzy regulatorami na terenie Unii. W tym celu uruchomiono specjalne European Forum for Innovation Facilitators.

Piaskownica regulacyjna idzie do piachu? KNF wstrzymuje projekt
March 20, 2019, 1:38 PM

Komisja Nadzoru Finansowego odkłada w czasie start regulacyjnej piaskownicy, co ma związek z niedawnym zmianami w zarządzie. Zmianie uległy priorytety Urzędu.

Polskie fintechy aplikują do litewskiej piaskownicy
February 25, 2019, 10:27 AM

21 fintechów zgłosiło się do projektu LBChain - litewskiej piaskownicy skupionej na technologii blockchain. Wśród aplikujących firm są przedstawiciele takich krajów jak Polska, Belgia, Holandia, Serbia, Finlandia, Szwecja i Litwa. Platforma LBChain powstanie we współpracy z trzema dostawcami IBM Polska, Deloitte i Tieto Lietuva.

Piaskownica regulacyjna startuje już na początku 2019 roku
November 26, 2018, 3:44 PM

Fintechy przyciągają coraz większą liczbę inwestorów, stając przy tym coraz bardziej przyszłościową branżą. Wg badania CEE FinTech report przeprowadzonego przez Deloitte na 2,2 mld EUR aż ¾ wartości rynku Europy Środkowo-Wschodniej przypada na Polskę, Austrię i Czechy. Jedną z głównych barier rozwojowych dla polskich firm z sektora fintech był długi i sformalizowany proces przyznawania im licencji instytucji płatniczej. Postępowania licencyjne w Polsce trwały zwykle ponad dziewięć miesięcy. To nawet trzykrotnie dłuższy czas, niż w innych krajach Unii Europejskiej. Niebawem ma się to jednak zmienić. Rusza piaskownica regulacyjna, która znacznie ułatwi wejście na rynek młodym przedsiębiorcom związanym z branżą Technologii Finansowych.