Partner serwisuVisa dla biznesu

Prawo


Prawo - zbiór zasad spisanych i niespisanych, które regulują życie człowieka w społeczeństwie. Prawo jest osiągnięciem cywilizacyjnym. Regulacje prawne mają olbrzymi wpływ na rozwój sektora fintech np. dyrektywa PSD2 lub RODO. Rozwój innowacji technologicznych dotyczy również branży prawniczej - już niebawem porady prawne online udzielane przez chatboty będą standardem.
Technologia zmienia oblicze sądów. Pierwsza taka rozprawa online w Polsce
19 marca 2021, 11:23

W Sądzie Arbitrażowym przy KIG odbyła się rozprawa z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi do komunikacji elektronicznej.

Gotówka ma się dobrze. Konsumenci nie zgłaszają problemów
11 lutego 2021, 15:17

Narodowy Bank Polski chciałby wprowadzić ustawowe gwarancje dla przyjmowania płatności gotówką. Resort finansów odpowiada, że w zasadzie nie ma takiej konieczności - czytamy w dzisiejszym Dzienniku Gazecie Prawnej.

Paragon przyjdzie tylko SMS-em lub mailem. Jest projekt nowych przepisów
2 lutego 2021, 16:42

Do tej pory w sprzedaży nie było kas wirtualnych, a przepisy nie pozwalały na stosowanie wyłącznie e-paragonów w przypadku fizycznych kas rejestrujących online.

Jest już projekt ustawy dotyczący e-Urzędu Skarbowego
29 grudnia 2020, 11:06

Projektowane regulacje wprowadzają do systemu prawnego e-Urząd Skarbowy, który umożliwi załatwianie spraw podatkowych bez konieczności wizyty w placówce.

UKNF publikuje zapowiadane stanowisko w sprawie kryptowaktywów
10 grudnia 2020, 11:38

Celem nadzorcy ma być zmniejszenie niepewności regulacyjnej związanej z klasyfikacją i kwalifikacją prawną kryptoaktywów.