Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

PSD2


PSD 2 (Payment Service Directive 2) - dyrektywa Parlamentu Europejskiego, która reguluje kwestie świadczenia usług płatniczych w obrębie Unii Europejskiej. Dyrektywa PSD2 w Polsce została zaimplementowana ustawą o usługach płatniczych. Nowe prawo przewiduje m.in. otwarcie dostępu do rachunku bankowego (konta) klientów dla tzw. "podmiotów trzecich", którym klient wyda odpowiednie uprawnienia np. logowanie do aplikacji bankowej za pomocą innej aplikacji, która przykładowo - agreguje rachunki za media.
W Banku Millennium potwierdzisz dochód z rachunku BNP Paribas
July 31, 2020, 12:21 PM

W Banku Millennium można już potwierdzać dochód z wykorzystaniem logowania do BNP Paribas. Usługa dostępna jest już dla osób posiadających rachunki w 6 bankach, które łącznie posiadają ok. 33 mln klientów.

Polsko-belgijski fintech banqUP wchodzi na nowe rynki
July 29, 2020, 10:32 AM

Firma ubiega się także o licencję KNF na świadczenie usług PISP, która pozwoli na inicjację płatności z rachunku bankowego w Polsce i kolejnych krajach.

Pierwsze takie wdrożenie w Europie. Nowy sposób uwierzytelniania płatności w Santander Bank Polska
July 21, 2020, 11:00 AM

Santander Bank Polska jako pierwszy w Europie wdrożył nowy sposób uwierzytelniania płatności - 3DSecure 2.2.0. Ważne rozwiązanie w kontekście dyrektywy PSD2.

Alior rozwija otwartą bankowość. Za pomocą Alior Online podejrzycie rachunek w BNP Paribas
July 21, 2020, 10:06 AM

Dodatkowo klienci BNP Paribas mogą skorzystać z procesu kredytowego w Alior Banku, który nie wymaga przedstawiania drukowanego zaświadczenia o zarobkach.

W Revolucie podejrzysz konta z różnych banków. Usługa jest już dostępna we Francji
July 16, 2020, 12:54 PM

Wcześniej Revolut udostępnił usługi otwartej bankowości w Wielkiej Brytanii i Irlandii.