Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

PSD2


PSD 2 (Payment Service Directive 2) - dyrektywa Parlamentu Europejskiego, która reguluje kwestie świadczenia usług płatniczych w obrębie Unii Europejskiej. Dyrektywa PSD2 w Polsce została zaimplementowana ustawą o usługach płatniczych. Nowe prawo przewiduje m.in. otwarcie dostępu do rachunku bankowego (konta) klientów dla tzw. "podmiotów trzecich", którym klient wyda odpowiednie uprawnienia np. logowanie do aplikacji bankowej za pomocą innej aplikacji, która przykładowo - agreguje rachunki za media.
Polski fintech banqUP przejęty przez belgijski Unifiedpost Group
January 11, 2021, 10:45 AM

Unifiedpost Group niedawno zadebiutował na belgijskiej giełdzie i pozyskał dzięki temu 252 mln euro. Teraz firma ogłasza swój pierwszy etap akwizycji - w tym spółki banqUP.

PKO BP rozszerza otwartą bankowość w kantorze internetowym
December 21, 2020, 3:04 PM

Klienci PKO Banku Polskiego mogą już sprzedać walutę bezpośrednio w kantorze IKO i przelać złotówki na konto w innym banku.

Fintech Nuvei przygotowuje się na wymogi SCA
December 17, 2020, 1:58 PM

Właściciele sklepów internetowych mają czas do 31 grudnia 2020 roku, aby dostosować systemy płatności w swoich do wymogów SCA.

Sfintechowani #31. Jak Kontomatik będzie rozwijał otwartą bankowość w 2021 roku?
December 17, 2020, 7:50 AM

Rozmowa z Dominikiem Wolskim, VP business development w firmie Kontomatik.

Pozostało 15 dni na wdrożenie wymogów SCA w sklepach internetowych
December 16, 2020, 3:27 PM

Jeżeli do końca roku przedsiębiorcy nie zadbają o to, by system płatności w ich e-sklepach był dostosowany do SCA, to klienci mogą mieć problemy z dokonywaniem zakupów.