Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

PSD2


PSD 2 (Payment Service Directive 2) - dyrektywa Parlamentu Europejskiego, która reguluje kwestie świadczenia usług płatniczych w obrębie Unii Europejskiej. Dyrektywa PSD2 w Polsce została zaimplementowana ustawą o usługach płatniczych. Nowe prawo przewiduje m.in. otwarcie dostępu do rachunku bankowego (konta) klientów dla tzw. "podmiotów trzecich", którym klient wyda odpowiednie uprawnienia np. logowanie do aplikacji bankowej za pomocą innej aplikacji, która przykładowo - agreguje rachunki za media.
mPay wchodzi w otwartą bankowość. Fintech z licencją AIS i PIS od KNF
12 marca 2021, 15:21

KNF rozszerzył licencję mPay o możliwość świadczenia usług przekazu pieniężnego, dostępu do informacji o rachunku (AIS) oraz inicjowania płatności (PIS).

Open Banking Europe nawiązuje współpracę z European Third Party Providers Association
5 marca 2021, 11:22

Na początku 2021 roku Open Banking Europe zostało przejęte przez fintech Konsentus, działający w obszarze RegTech.

Z poziomu aplikacji Santander mobile zainicjujesz przelewy z kont w innych bankach
4 marca 2021, 10:29

Inicjowanie przelewów z rachunków w innych bankach jest teraz dostępne w bankowości internetowej Santander internet i w aplikacji mobilnej.

Walutę kupioną w kantorze PKO BP będzie można przekazać do innych banków
25 lutego 2021, 10:25

Wystarczy w aplikacji IKO podpiąć konto prowadzone w innym banku i w kantorze wskazać je jako rachunek, na który chcemy wysłać pieniądze.

Otodom wykorzysta otwartą bankowość do weryfikacji najemców
23 lutego 2021, 15:11

Nowa usługa nazywa się Certyfikat Najemcy i powstała we współpracy ze startupem simpl.rent - w oparciu między innymi o otwartą bankowość.