Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
Ponad 800 firm zgłosiło się do konkursu mBanku
27 lipca 2021, 16:33

Minął termin składania wniosków do drugiej edycji konkursu Cyfrowe Rewolucje, w którym mBank pomaga firmom rozwinąć skrzydła w świecie online. Na zwycięzców czeka osiem nagród o wartości ponad 300 tys. PLN.

Emplocity wdraża chatbota do komunikacji z kandydatami do pracy
27 lipca 2021, 15:58

Emplocity opracowało chatbota Q&A w celu wsparcia bieżących rekrutacji oraz usprawnienia komunikacji z kandydatami.

Bot terapeutyczny od Emplocity zadba o psychikę młodych osób
22 lipca 2021, 12:58

Emplocity wspólnie z Laboratorium Neuronauki Emocji i Centrum Transferu Wiedzy pracuje nad stworzeniem innowacyjnego chatbota terapeutycznego.

Aplikacja Billy pomoże w oszczędzaniu
20 lipca 2021, 15:32

Aplikacja nauczy nas jak oszczędzać i pokaże gdzie „uciekają” nasze pieniądze. Startup inout.money group został wsparty przez Polską Fundację Przedsiębiorczości.

Startup Pacific.org stworzył karty płatnicze wykonane z plastiku wyłowionego z oceanu
13 lipca 2021, 16:26

- Dbamy o to, żeby plastik z oceanu trafił do twojego portfela, a nie do żołądka - tymi słowami start-up promuje karty płatnicze, do stworzenia których wykorzystano plastik pozyskany z zalegających w morzach i oceanach plastikowych śmieci.