Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
Usług prawne online w trendach. To efekt pandemii. Rusza aplikacja Lexly
13 lipca 2021, 14:36

Wprowadzenie obostrzeń związanych z pandemią SARS-CoV-2 wymogło zmianę podejścia do korzystania z usług prawnych świadczonych online.

Startupowy konkurs Herosi na Starcie
9 lipca 2021, 16:17

Tylko do niedzieli 11 lipca młodzi ludzie (16-26 lat) z własnym pomysłem na biznes mogą się zgłaszać do startupowego konkursu Herosi na Starcie, organizowanego przez Grupę Eurocash. Do wygrania jest nawet 30 tys. PLN.

Q2 2021 z kolejnymi wzrostami w branży IT - raport inhire.io
8 lipca 2021, 14:46

Ponad 17. tysięcy nowych ofert pracy, wzrost średnich stawek dla juniorów, midów i seniorów oraz zwiększenie liczby ofert zawierających widełki płacowe – to wnioski z raportu.

Zarobki juniorów w IT w 2021 - nawet do 8400 PLN netto na umowie B2B
6 lipca 2021, 15:52

Wynagrodzenia w sektorze IT sukcesywnie rosną, jak wynika z najnowszego badania No Fluff Jobs „Junior Candidate Experience 2021”.

PragmaGO notuje w czerwcu rekord liczby Klientów
6 lipca 2021, 13:57

Fintechowa spółka PragmaGO SA w czerwcu 2021 roku zanotowała kolejny rekord zrealizowanych obrotów oraz ilości Klientów.