Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
6 września 2022, 14:20
Alior Bank rozpoczął nabór do 5. edycji programu RBL_START

Zwycięskie startupy mogą liczyć na 10 tys. euro nagrody oraz współpracę z bankiem lub jego partnerami. Nabór do akceleratora potrwa do 30 września 2022 r.

6 września 2022, 14:15
Polski startup DoxyChain pozyskuje ponad 2 mln EUR

Firma dostarcza infrastrukturę do zarządzania dokumentami opartą na technologii blockchain. Otrzymane środki mają pomóc w rozwoju produktu i ekspansji zagranicznej.

5 września 2022, 10:00
Ruszają konkursy dla kobiet „MOCne w biznesie”. Do zgarnięcia nawet 50 tys. EUR

Santander Bank Polska i Polska Fundacja Przedsiębiorczości rozdają granty dla przedsiębiorczyń oraz pań planujących założenie firmy.

25 sierpnia 2022, 15:36
Fundusz Startups Ukraine Support od Google wesprze kolejne 16 startupów

Wybrane przez Google firmy z Ukrainy otrzymają 100 tys. USD inwestycji finansowej, a także kredyty Google Cloud oraz wsparcie produktowe i techniczne.

23 sierpnia 2022, 10:12
Unfold.vc inwestuje w agrotechowy startup AgronetPRO

Dodatkowy kapitał w wysokości ponad 1 mln PLN polska spółka planuje przeznaczyć na rozwój produktu i ekspansję zagraniczną.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Czy dowód i paszport można wyrzucić do kosza? [Podcast]
Quo vadis branży pośrednictwa finansowego? [Wideo]
Bezpiecznie w paperless? O metodach weryfikacji tożsamości w biznesie [Wideo]
Omnichannel w ubezpieczeniach. Punkta wytycza trendy [Wideo]
Podcasty