Partner serwisuVisa dla biznesu

Start up


Startupy to nowe przedsiębiorstwa najczęściej działające w obszarze wysokich technologii. Ich definicja jest bardzo szeroka. Co to jest startup? Czasem to określenie używane jest w stosunku do jednoosobowych działalności gospodarczych z kilkoma pracownikami, ale równie często termin ten odnosi się do relatywnie nowych, ale szybko rosnących dużych firm technologicznych, które już odnotowują spore przychody. Z tego względu miano startupu bardziej odnosi się do kultury wewnątrz organizacji (nowoczesność, otwartość) niż cech finansowych firmy (liczba pracowników, forma prawna, przychody, zyski, straty). Zwykle startupy tworzone są przez osoby młode, cechuje je elastyczność w działaniu i nastawienie na szybkie zdobywanie rynku. Kluczową barierą do rozwoju jest brak kapitału i umiejętności zarządzania.
10 sierpnia wystartuje oferta publiczna akcji Emplocity
August 4, 2021, 5:01 PM

Emplocity SA rozpocznie 10 sierpnia ofertę publiczną akcji, podzieloną na dwie transze. Na początek wystartuje ta skierowana do dużych inwestorów.

Polski fintech Ramp zarejestrowany w brytyjskim Financial Conduct Authority
August 4, 2021, 4:23 PM

Polski startup Ramp, który tworzy infrastrukturę dla aplikacji wykorzystujących kryptowaluty i inne cyfrowe aktywa, został zarejestrowany przez brytyjskie FCA.

Polski startup INKsearch otrzymał ponad 2 mln PLN od funduszy KnowledgeHub i Czysta3.VC
August 4, 2021, 11:44 AM

Założyciele platformy zamierzają przeznaczyć pieniądze na ekspansję na rynki zachodnie oraz inwestycję w sztuczną inteligencję.

Bitpanda otwiera w pełni zdalny Blockchain Research & Development Hub
August 3, 2021, 5:12 PM

Fintech z Wiednia zainwestuje w Blockchain Research & Development Hub 10 mln euro w ciągu najbliższych dwóch lat. Do końca 2021 roku firma zamierza zatrudnić 30 ekspertów i inżynierów zajmujących się technologią blockchain.

ING udostępni platformę do automatyzacji procesów biznesowych SAIO
August 3, 2021, 11:38 AM

ING wprowadził platformę SAIO. Oprogramowanie stworzone i rozwijane w ramach ING to nowe rozwiązanie oferujące firmom z różnych sektorów gospodarki platformę do robotyzacji procesów biznesowych.