Partner serwisuVisa dla biznesu

Tesla


Tesla - amerykańska firma założona przez miliardera Elona Muska, która specjalizuje się w produkcji samochodów elektrycznych. Samochody Tesla dostępne są także w Polsce. Po polskich drogach jeździ ok. 500 sztuk aut Tesli.
Tesla Model X ikoną bezpieczeństwa. Najbezpieczniejszy SUV w historii
June 14, 2017, 10:57 AM

National Higwhway Traffic Safety Administration (NHTSA) nagrodziła SUV-a od Tesli najwyższą możliwą oceną w teście bezpieczeństwa. Tesla Model X otrzymał maksymalne 5 gwiazdek.

Tesla ma większe przychody, ale notuje jeszcze większe straty
May 4, 2017, 12:47 PM

W pierwszym kwartale 2017 roku strata Tesli wyniosła ponad 300 mln USD – to więcej niż przewidywali eksperci. Co ciekawe znacząco wzrosły też przychody firmy Elona Muska. Wyniosły 2,7 mld USD.

Elon Musk nie żartował. Właśnie tym będzie kopał tunele
April 28, 2017, 1:56 PM

Kilka miesięcy temu świat obiegła wiadomość, że Elon Musk zamierza budować podziemne tunele, aby zlikwidować korki w największych miastach. Nie wszyscy wierzyli, że Musk mówi prawdę, ale teraz mamy na to dowód.

Kamień milowy w historii motoryzacji. Tesla warta więcej od Forda
April 4, 2017, 2:56 PM

Żyjemy w ciekawych czasach… Firma, która wyprodukowała niespełna 80 tysięcy samochodów, jest warta więcej od tej, która wyprodukowała ich około 6,7 mln. Tak, Tesla właśnie wyprzedziła drugiego największego producenta samochodów w USA – Forda.

Elon Musk chce połączyć mózg z komputerem. Tak mamy się bronić przed AI
March 28, 2017, 11:51 AM

Wygląda na to, że Elon Musk nie cierpi na brak czasu. CEO Tesli i SpaceX założył kolejną firmę o nazwie Neuralink, której zadaniem jest stworzenie bezprzewodowego interfejsu mózg-komputer.

Elon Musk oczami fanów z Polski
December 13, 2016, 3:06 PM

Na świecie nie brakuje cenionych przedsiębiorców i osób działających dla dobra ogółu. Wśród nich ciężko jednak znaleźć takich, którzy nie budzą żadnych negatywnych emocji, lub nie maczali palców w jakiejś aferze. Jednym z tych „rzadkich okazów” jest Elon Musk – wizjoner wyprzedzający epokę, który za cel postawił sobie uczynić ludzkość gatunkiem międzyplanetarnym.

Elon Musk- wizjoner wyprzedzający epokę
July 29, 2016, 1:51 PM

Elon Musk jest jednym z najwybitniejszych wynalazców i przedsiębiorców naszych czasów. Za cel postawił sobie zrewolucjonizowanie świata i ludzkości. Zredukowanie globalnego ocieplenia, wykorzystywanie źródeł energii odnawialnej i ludzkie kolonie na Marsie! To tylko namiastka tego, co chce osiągnąć. Majątek Muska wyceniany jest na ponad 12 mld USD.