Visa


Visa to jedna z największych organizacji płatniczych na świecie i światowy lider płatności cyfrowych. Firma powstała w 1958 roku i obecnie procesuje ponad 500 mln transakcji dziennie. Visa zatrudnia ok. 20 tys. pracowników i jest uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie spółek działających w sektorze płatności. Nowoczesna globalna sieć przetwarzania danych transakcji – VisaNet – umożliwia dokonywanie bezpiecznych płatności w 160 walutach na całym świecie i może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Sieć Visa łączy 3,4 mld kart, 61 mln punktów detalicznych i prawie 16 tys. instytucji finansowych. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu.
16 sierpnia 2021, 14:05
Pół miliarda PLN wpłacone na zrzutka.pl

Pół miliarda złotych zostało już wpłacone na platformie zrzutka.pl w ramach 726 tysięcy zbiórek online. Żeby zebrać pierwsze 10 milionów potrzebnych było aż 36 miesięcy. Aktualnie wystarczy niespełna 18 dni.

11 sierpnia 2021, 11:01
Bezpieczne płatności rozwijane z Visa

Płatności bezgotówkowe rosną w siłę. Szacuje się, że w ostatnim kwartale 2020 roku Polacy dokonali aż 1,7 mld transakcji za pomocą kart płatniczych.

29 lipca 2021, 13:30
Visa wchodzi na rynek BNPL. Udostępnia API dla płatności ratalnych

W pierwszej kolejności API do transakcji BNPL ma trafić do Kanady, USA, Rosji oraz Malezji.

29 lipca 2021, 13:22
PayU udostępnia płatności push dla klientów biznesowych w Europie we współpracy z Visa

PayU, operator na rynku płatności online działający na czterech kontynentach, ogłasza udostępnianie płatności push we współpracy z Visa, światowym liderem płatności cyfrowych.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Czy dowód i paszport można wyrzucić do kosza? [Podcast]
Quo vadis branży pośrednictwa finansowego? [Wideo]
Bezpiecznie w paperless? O metodach weryfikacji tożsamości w biznesie [Wideo]
Podcasty