Visa


Visa to jedna z największych organizacji płatniczych na świecie i światowy lider płatności cyfrowych. Firma powstała w 1958 roku i obecnie procesuje ponad 500 mln transakcji dziennie. Visa zatrudnia ok. 20 tys. pracowników i jest uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie spółek działających w sektorze płatności. Nowoczesna globalna sieć przetwarzania danych transakcji – VisaNet – umożliwia dokonywanie bezpiecznych płatności w 160 walutach na całym świecie i może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Sieć Visa łączy 3,4 mld kart, 61 mln punktów detalicznych i prawie 16 tys. instytucji finansowych. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu.
30 listopada 2021, 14:55
Jakich aplikacji bankowych chcą konsumenci?

Klienci oczekują m.in. by aplikacja generowała kluczowe informacje o stanie finansów i nadchodzących płatnościach. Tak wynika z analizy zaprezentowanej na blogu Visa.

25 listopada 2021, 12:03
Promocja od Pekao. Załóż Konto Przekorzystne z kartą Visa i zyskaj e-kody o wartości 250 PLN

Udział w promocji mogą wziąć osoby, które założą konto online wraz z wielowalutową kartą Visa do 31 grudnia 2021 r.

19 listopada 2021, 11:37
Visa udostępni kalkulator śladu węglowego. Rusza pakiet Visa Eco Benefits

Zaprojektowano go z myślą o wydawcach kart, którzy chcą zachęcać do działań wspierających zrównoważoną konsumpcję. Na początek z rozwiązania skorzystają klienci Visa w Europie.

17 listopada 2021, 13:29
Wielka Brytania: Amazon nie będzie akceptował kart kredytowych Visa

Powodem takiej decyzji mają być wysokie koszty przetwarzania transakcji. Chodzi o podniesienie opłat interchange w związku z Brexitem.

8 listopada 2021, 16:40
Dzięki współpracy Visa i Daimler Mobility zapłacisz samochodem

Płatność będzie możliwa za pomocą czytnika linii papilarnych w samochodzie. Pierwsi z rozwiązania skorzystają od wiosny 2022 r. klienci Mercedes-Benz w Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Ikona podcastyOstatnie podcasty
Hakerzy rosną w siłę. Poznaj strategię cyberbezpieczeństwa Prebytes [Podcast]
Fenige kończy 10 lat i przechodzi rebranding [Podcast]
System workflow w bankowości. O zaletach i możliwościach [Podcast]
Nowa odsłona Fintek.pl. O planach na 2023 rok
Cognitive Banking. Czym jest i jak może nas wspierać w czasach kryzysu? [Podcast]
Podcasty