Partner serwisu Visa dla biznesu

Alior Bank chce wykorzystać możliwości aplikacji eDO App. Tożsamość potwierdzisz za pomocą e-dowodu

Fintek
Fintek
#Alior#govtech
Opublikowano: 19 czerwca 2020, 10:34 Aktualizacja: 19 czerwca 2020, 10:35

Alior Bank pracuje nad udostępnieniem kolejnej metody weryfikacji tożsamości klientów, bez konieczności wizyty w oddziale. Bank podpisał porozumienie z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych dotyczące wykorzystania aplikacji eDO App. Dzięki niej jego klienci potwierdzą e-dowodem swoje dane osobowe i będą mogli swobodnie korzystać z produktów i usług Alior Banku.

Alior Bank chce wykorzystać możliwości aplikacji eDO App. Tożsamość potwierdzisz za pomocą e-dowodu

Klienci Alior Banku, którzy posiadają e-dowód z aktywną warstwą elektroniczną, przy użyciu aplikacji eDO App  będą mogli potwierdzić swoją tożsamość i skorzystać z produktów Alior Banku, np. otworzyć konto. Możliwe będzie również podpisywanie umów niezbędnych do świadczenia usług przez bank dzięki podpisowi osobistemu, znajdującemu się w e-dowodach. Dodatkowo aplikacja eDO App pomoże automatycznie uzupełnić dane w formularzach używanych w banku, pobierając je z dowodu osobistego.

Alior Bank wykorzysta aplikację eDO App

W planach jest także udostępnienie usługi załatwiania spraw urzędowych poprzez logowanie do e-urzędów, przy użyciu e-dowodu w połączeniu z eDO App.

– W maju uruchomiliśmy pierwszą na rynku aplikację umożliwiającą zdalne korzystanie z warstwy elektronicznej e-dowodów – eDO App. Biznes bardzo szybko zareagował na możliwości, które daje aplikacja. Efektem tego jest podpisane właśnie porozumienie z Alior Bankiem, który chce udostępnić swoim klientom bezpieczne i wygodne metody zdalnego potwierdzania tożsamości. Nasza aplikacja jest szansą dla każdego biznesu, który w swoich procesach weryfikuje tożsamość klientów – mówi Maciej Biernat, Prezes PWPW.

Wszystkie usługi świadczone przez aplikację eDO App jednoznacznie określają, czy dowód osobisty jest prawdziwy i ważny, oraz czy nie został zgłoszony jako utracony lub czasowo zawieszony. Usługa potwierdzania tożsamości pozwala na zweryfikowanie personaliów w Internecie, w aplikacji mobilnej, podczas rozmowy telefonicznej lub bezpośredniego kontaktu. Podpis osobisty z kolei umożliwia zdalne zawarcie umowy lub podpisanie pisma elektronicznego. Automatyczne uzupełnianie formularzy eliminuje ryzyko pomyłki i skraca czas obsługi klientów.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

alior-bank-chce-wykorzystac-mozliwosci-aplikacji-edo-app-tozsamosc-potwierdzisz-za-pomoca-e-dowodu