Takie działanie ma związek z pandemią koronawirusa, podczas której zaleca się stosowanie płatności bezgotówkowych. Brak opłat przez rok ma być zachętą dla klientów, aby zmienili swoje przyzwyczajenia i zrezygnowali z gotówki na rzecz płatności bezgotówkowych, ze wskazaniem na transakcje zbliżeniowe.

Alior Bank promuje płatności bezgotówkowe

W ramach najnowszej promocji karta debetowa jest bezpłatna przez 12 miesięcy, bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Po tym okresie posiadacze Konta Jakże Osobistego zostaną zwolnieni z miesięcznej opłaty 5zł, jeśli wykonają transakcje kartą na min. 300 zł. Promocja kierowana jest do klientów, którzy odwiedzają oddziały Alior Banku i nie posiadają aktywnej karty debetowej do rachunku indywidualnego. Kartę można odebrać od ręki.

Wczoraj Alior Bank poinformował o wprowadzeniu nowej usługi w bankowości elektronicznej – chodzi o pożyczkę na selfie. Finansowanie można otrzymać bez wychodzenia z domu i bez wizyty kuriera. Wystarczy aplikacja mobilna i dowód osobisty. Dzięki wideoweryfikacji zawnioskujemy o pożyczkę nawet w wysokości 150 tys. złotych.

Z kolei wspólnie z PZU Alior Bank ogłosił nabór innowacyjnych projektów w ramach inicjatywy RBL_START #COVID-19. Do programu mogą zgłaszać się startupy, które opracowały rozwiązania służące zwalczaniu pandemii koronawirusa. Nabór trwa do 26 kwietnia.