Partner serwisu Visa dla biznesu

Alior, BNP Paribas i PKO BP szykują wspólną inicjatywę fintech

Fintek
Fintek
Opublikowano: 9 stycznia 2020, 16:05 Aktualizacja: 10 stycznia 2020, 10:27

16 stycznia w siedzibie The Heart odbędzie się konferencja prasowa Alior Banku, BNP Paribas oraz PKO BP. Prezesi tych trzech dużych banków mają zapowiedzieć wspólną inicjatywę w sektorze fintech.

Czy The Heart Warsaw wyhoduje jednorożca?

Wspólną inicjatywę zapowiedzieć mają prezesi Krzysztof Bachta (Alior Bank), Przemek Gdański (BNP Paribas) oraz Zbigniew Jagielło (PKO BP). Ogłoszenie na poziomie prezesów sugeruje, że owa tajemnicza wspólna inicjatywa dotyczy większej inwestycji.

Na razie nie znamy konkretów. Biura prasowe banków milczą na ten temat, ale na rynku już zaczęły szerzyć się plotki. Być może chodzi o inwestycję w fintechowy startup lub rozpoczęcie wspólnego programu akceleracyjnego, ewentualnie jeszcze coś innego np. związanego z rynkiem kapitałowym.

Zarówno PKO BP, Alior Bank i BNP Paribas są dosyć mocno zaangażowane w rozwój sektora fintech w Polsce. W Aliorze działa program akceleracyjny RBL_START, w PKO BP jest Let’s Fintech with PKO BP, a w BNP Paribas Akademia PSD2. Wszystkie te banki w ostatnich latach wdrożyły też szereg innowacyjnych rozwiązań. O tym czego konkretnie będzie dotyczyć wspólna inicjatywa dowiemy się już 16 stycznia.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

alior-bnp-paribas-i-pko-bp-szykuja-wspolna-inicjatywe-fintech