Partner serwisu Visa dla biznesu

Alternatywa dla szkolnego NNW od Nationale-Nederlanden

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#Fintech
Opublikowano: 25 września 2017, 11:54 Aktualizacja: 24 lutego 2019, 20:10

Według danych Ministerstwa Edukacji w roku szkolnym 2015/2016 doszło do ponad 65 tys. nieszczęśliwych wypadków w szkołach i przedszkolach. Z okazji nowego roku szkolnego Nationale-Nederlanden przygotowało specjalną ofertę dla rodziców, chcących zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech. Umowa dodatkowa na wypadek uszkodzenia ciała dziecka zapewnia ochronę w razie nieprzewidzianego zdarzenia, m.in. oparzenia, skręcenia, zwichnięcia czy złamania. Może ona być alternatywą lub uzupełnieniem dla ubezpieczeń NNW zawieranych przez rodziców w szkołach i przedszkolach.

School insurance

Według raportu Rzecznika Finansowego na temat ubezpieczeń szkolnych, średnia suma ubezpieczenia polskiego ucznia jest stosunkowo niewysoka i wynosi 13 tysięcy złotych. Często wiąże się to z rozczarowaniami związanymi z wysokością przyznawanych świadczeń w sytuacji, gdy dochodzi do nieszczęśliwego wypadku dziecka. Warto jednak pamiętać, że szkolne ubezpieczenie NNW nie jest jedyną możliwością zadbania o bezpieczeństwo najmłodszych. Jest ono nieobowiązkowe, można z niego zrezygnować, bądź też zdecydować się na uzupełnienie go dodatkową polisą indywidualną.

Czytaj także: Ubezpieczenia turystyczne w bankomatach Euronet

– Chcemy, aby każdy rodzic miał szansę zabezpieczyć swoje dziecko i tym samym zminimalizować negatywne skutki niespodziewanych wydarzeń. Umowa dodatkowa na wypadek uszczerbku na zdrowiu gwarantuje ochronę dzieci przed skutkami nieszczęśliwych wypadków, skręceń, zwichnięć czy złamań w dużo szerszym zakresie niż jest to standardem w szkolnych ubezpieczeniach – mówi Martyna Kucicka-Witek, Menedżer ds. Produktów Ochronnych i Majątkowych w Nationale-Nederlanden.

Ubezpieczenie od skręconej kostki

Wyróżnikiem oferty Nationale-Nederlanden jest to, że świadczenie zostanie wypłacone za sam fakt zdarzenia na podstawie dokumentacji medycznej. Zwykle odbywa się to po zakończeniu leczenia i orzeczeniu komisji lekarskiej, która określa, czy zdarzenie pozostawiło trwały uszczerbek na zdrowiu. Umowa dodatkowa obejmuje również skręcenia, których większość tego typu ofert nie uwzględnia. Ochroną ubezpieczeniową może zostać objęte dziecko pomiędzy szóstym a siedemnastym rokiem życia, natomiast świadczenie może wynosić nawet do 150 proc. sumy ubezpieczenia.

Czytaj także: SkyCash rozszerza ofertę mikroubezpieczeń

Dodatkowo, w ramach produktu każdy rodzic może liczyć na zestaw przydatnych usług, które mogą pomóc w codziennym życiu w okresie, kiedy dziecko będzie dochodzić do zdrowia. Assistance obejmuje organizację i pokrycie kosztów: transportu medycznego, procesu rehabilitacji, opieki nad dzieckiem, pomocy psychologa, korepetycji dla dziecka w razie przedłużającego się okresu powrotu do zdrowia oraz zajęć z prywatnym rehabilitantem lub trenerem.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

alternatywa-dla-szkolnego-nnw-nationale-nederlanden