Partner serwisu Visa dla biznesu

Amazon zmieni dłoń w kartę płatniczą. Nadchodzi „Palm Pay”

Fintek
Fintek
#Amazon#Fintech
Opublikowano: 20 stycznia 2020, 13:38 Aktualizacja: 20 stycznia 2020, 13:39

Płatności biometryczne mogą niedługo wejść na nowy poziom. The Wall Street Journal poinformował, że Amazon pracuje nad rozwiązaniem, które pozwoli na „podłączenie karty płatniczej” do dłoni klienta. Wg WSJ w projekt zaangażowana jest też Visa.

Amazon vs Apple. Jeff Bezos odkrywa karty

Płatności biometryczne są wciąż na wczesnym etapie rozwoju, ale na świecie są już technologie, które umożliwiają np. wypłatę środków z bankomatów na podstawie skanu naczyń krwionośnych z kciuka. Do tego dochodzi Face ID, które jest silnie rozwijane w krajach azjatyckich. W Polsce realizowane są m.in. projekty związane z biometrią behawioralną. Co do zasady, przyjmuje się, że biometria jest jedną z najbezpieczniejszych metod uwierzytelniania klienta, bezpieczniejszą niż hasła.

Hand Pay, Palm Pay

WSJ poinformował, że Amazon pracuje nad projektem fintech, który pozwoli na pozostawienie karty płatniczej w domu. Ale nie tylko karty, ale też telefonu, zegarka czy każdego innego urządzenia elektronicznego, które umożliwia podpięcie do niego modułu płatniczego. Do płatności wystarczyć ma gest dłoni tudzież przyłożenie jej do specjalnego terminala.

Na razie nie wiadomo jak miałoby to działać, ale Amazon złożył już wniosek patentowy na „bezdotykowy system identyfikacji biometrycznej”, który obejmuje też specjalne urządzenie umożliwiający zeskanowanie dłoni użytkownika. Do cyfrowego odwzorowania miałaby być podłączona karta płatnicza mniej więcej na takiej samej zasadzie, na jakiej dodajemy karty do Apple Pay czy Google Pay.

Z doniesień WSJ wynika, że w projekt, który jest jeszcze na wczesnym etapie rozwoju, zaangażowana jest także Visa. Zainteresowany projektem jest też Mastercard, JPMorgan Chase, Wells Fargo i Synchrony Financial.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

amazon-zmieni-dlon-w-karte-platnicza-nadchodzi-palm-pay