ING jako pierwszy bank na polskim rynku wdrożył usługę podglądu kont i kart z różnych banków w jednej aplikacji. Obecnie klienci mogą podejrzeć rachunki w takich bankach jak Alior Bank, BNP Paribas, mBank, Bank Millennium, Bank Pekao, PKO BP i Santander Bank Polska. Teraz w ramach usługi agregacji rachunków pojawiło się kilka nowości.

Nowe funkcje z zakresu otwartej bankowości w ING Banku Śląskim

Użytkowników aplikacji mobilnej ucieszy zapewne fakt, że nie będą się musieli każdorazowo logować, aby sprawdzić stan konta z innego banku. Analogicznie jak dla kont z ING – wystarczy wybrać na ekranie startowym aplikacji opcję „Dodaj skrót”, następnie wskazać konto z innego banku oraz określić sposób wyświetlania salda (kwotowo lub procentowo). Od tej pory wystarczy spojrzenie na ekran telefonu, aby jednocześnie sprawdzić stan kont w ING i w innych bankach bez logowania.

Dla kont i kart w PLN dodanych w Moim ING z innych banków Śląski oferuje nie tylko kategoryzację przychodów i wydatków, ale również możliwość analizowania i monitorowania tych wydatków łącznie z wydatkami z kont w ING Banku Śląskim, we wszystkich narzędziach do zarządzania finansami w Moim ING (Historia transakcji, Analiza wydatków i Budżet) – czytamy w komunikacie.

Poza agregacją rachunków i wyszczególnionymi wyżej nowymi funkcjami klienci Śląskiego mogą także uzyskać pożyczkę w oparciu o historię kont z innych banków, które dodali do Mojego ING. Klient nie musi dostarczać do banku dokumentów potwierdzających dochody, ponieważ są one szybko weryfikowane na podstawie widocznej historii rachunku z innego banku. Oferta obejmuje wszystkie wymienione wyżej banki.

Pełny wykaz banków udostępniających agregatory rachunków można znaleźć w podlinkowanym tekście. W materiale także informacje o innych rozwiązaniach z zakresu otwartej bankowości – chodzi między innymi o usługę inicjowania płatności z konta w innym banku (na razie takie rozwiązanie oferuje tylko Bank Millennium).