Partner serwisu Visa dla biznesu

Android Pay w Getin Banku jeszcze w tym miesiącu

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Getin Bank
Opublikowano: 21 listopada 2017, 09:00 Aktualizacja: 12 sierpnia 2019, 13:49

Wirtualny portfel od Google zadebiutował na polskim rynku 17 listopada 2016 roku. Jako pierwsze banki Android Pay wdrożyły Alior i BZ WBK. Z okazji rocznicy nad Wisłą Google przygotowało specjalną infografikę, z której wynika, że jeszcze w listopadzie do współpracy dołączy kolejny bank.

Android Pay już w Polsce. Na początek w BZ WBK i Alior

Mowa o Getin Banku. Pracę nad wdrożeniami mają prowadzić też ING Bank Śląski i Citi Handlowy.

Android Pay w Getin Banku

Android Pay Getin Bank
Chcąc zapłacić poprzez Android Pay w sklepie stacjonarnym, użytkownik powinien wykonać dwie proste czynności: wybudzić telefon i zbliżyć go do terminala płatniczego. To wystarczy do dokonania transakcji. Przy zakupach powyżej 50 złotych należy wprowadzić na terminalu płatniczym numer PIN karty zapisanej w aplikacji.

Android Pay to prosty i bezpieczny sposób na dokonywanie transakcji kartą płatniczą, bez sięgania do portfela, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w aplikacjach. Z usługi mogą korzystać posiadacze telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Android. 4.4 lub wyższym, obsługujących technologię NFC.

FINTEK POLECA: Otwórz konto OSZCZĘDNOŚCIOWE w GETIN BANKU NA 3%

Za pomocą Android Pay można również płacić za zakupy w Internecie i w aplikacjach mobilnych. Takie rozwiązanie jest dostępne między innymi w serwisie Pyszne.pl czy w Uberze. Na razie Android Pay dostępny jest w BZ WBK, Alior Banku, T-Mobile Usługi Bankowe, Nest Banku, mBanku, Orange Finanse i właśnie Eurobanku. W najbliższej przyszłości dodanie takiej usługi planuje między innymi BGŻ BNP Paribas.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (3)

android-pay-getin-banku-jeszcze-tym-miesiacu