19 października 2018, 08:00:AI & NLP Workshop Day - Instytut Podstaw Informatyki PAN, Jana Kazimierza 5, 01-248 Warszawa, Polska

Android Pay w Getin Banku jeszcze w tym miesiącu

Android Pay już w Polsce. Na początek w BZ WBK i Alior

Wirtualny portfel od Google zadebiutował na polskim rynku 17 listopada 2016 roku. Jako pierwsze banki Android Pay wdrożyły Alior i BZ WBK. Z okazji rocznicy nad Wisłą Google przygotowało specjalną infografikę, z której wynika, że jeszcze w listopadzie do współpracy dołączy kolejny bank.

Mowa o Getin Banku. Pracę nad wdrożeniami mają prowadzić też ING Bank Śląski i Citi Handlowy.

Android Pay w Getin Banku

Android Pay Getin Bank
Chcąc zapłacić poprzez Android Pay w sklepie stacjonarnym, użytkownik powinien wykonać dwie proste czynności: wybudzić telefon i zbliżyć go do terminala płatniczego. To wystarczy do dokonania transakcji. Przy zakupach powyżej 50 złotych należy wprowadzić na terminalu płatniczym numer PIN karty zapisanej w aplikacji.

Android Pay to prosty i bezpieczny sposób na dokonywanie transakcji kartą płatniczą, bez sięgania do portfela, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w aplikacjach. Z usługi mogą korzystać posiadacze telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Android. 4.4 lub wyższym, obsługujących technologię NFC.

Za pomocą Android Pay można również płacić za zakupy w Internecie i w aplikacjach mobilnych. Takie rozwiązanie jest dostępne między innymi w serwisie Pyszne.pl czy w Uberze. Na razie Android Pay dostępny jest w BZ WBK, Alior Banku, T-Mobile Usługi Bankowe, Nest Banku, mBanku, Orange Finanse i właśnie Eurobanku. W najbliższej przyszłości dodanie takiej usługi planuje między innymi BGŻ BNP Paribas.

/Rafał Tomaszewski