26 marca 2019, 17:45:FinTech Nights #2 - Olivia Sky Club, Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk

JustDrive

justdrive logo

Jesteś w trakcie podróży autem i zaświeciła Ci się kontrolka paliwa, a zapomniałeś z domu portfela? Od niedawna nie stanowi już to problemu, dzięki aplikacji JustDrive. Aplikacja została stworzona we współpracy ITMAGINATION oraz PKN Orlen – umożliwia szybką i prostą zapłatę za paliwo za pomocą telefonu.

Jak to działa?

Aplikacja posiada przejrzysty interfejs, co umożliwia w łatwy i przyjemny sposób korzystanie z niej. Po założeniu konta wystarczy podać metodę płatności oraz dodać kartę, z której pobierane będą środki do zapłaty. Gdy użytkownik zatankuje swoje auto na jednej ze stacji Orlen lub Bliska wystarczy, że zeskanuje kod QR z dystrybutora, a pieniądze zostaną ściągnięte z jego karty.

Aplikacja dostępna jest jedynie dla przedsiębiorców i nie oferuje wsparcia dla klientów indywidualnych. Oznacza to, że aby z niej korzystać należy prowadzić własną działalność gospodarczą.

Aplikacji można używać na wielu samochodach, wystarczy, że będziemy posiadać smartfon z zainstalowanym JustDrive. Istnieje również możliwość płacenia aplikacją za resztę usług w obrębie stacji paliw, a także zbieranie punktów w programie lojalnościowym VITAY.

AKTUALIZACJA

Niestety po burzliwych rozmowach między twórcami aplikacji, a przedstawicielami PKN ORLEN, obie firmy nie mogły uzyskać porozumienia i aplikacja została usunięta.

Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.