23 października 2018, 10:00:I Love Crypto 2018 - Złote Tarasy, Złota 59,00-120 Warszawa,Polska

TransferWise

TransferWise aplikacje.

Firma oferuje wygodne i tanie przelewy pomiędzy państwami. Na stronie TransferWise możemy przeczytać, że banki zabierają nam nawet do 5% przesyłanej kwoty – w ukrytych opłatach. Aplikacja działa również na terenie Polski.

Można zarówno przesyłać złotówki, jak i je odbierać. Jest to na pewno ciekawa alternatywa dla tych, którzy mają dosyć gigantów pokrojów Western Union – który nomen omen uruchomił niedawno swoją aplikację na polskim rynku.

Jednorożca założyło dwóch Estończyków – Taavet Hinrikus i Kristo Käärmann. Hinrikus  pracował dla Skype’a w Estonii, więc otrzymywał wypłatę w euro, ale mieszkał w Londynie.  Käärmann pracował w Londynie, ale spłacał hipotekę w euro w Estonii. Wypracowali prosty schemat. Co miesiąc sprawdzali uśredniony kurs wymiany walut danego dnia na stronie Reuters, aby znaleźć faktyczny kurs.

Kristo wpłacał funty na konto bankowe Taaveta denominowane w Wielkiej Brytanii, a Taavet wpłacał euro na konto przyjaciela w Estonii. Oboje otrzymali waluty, których potrzebowali i żaden z nich nie płacił ani grosza opłat bankowych. Doznali oświecenia: „Na pewno inni ludzie znajdują się w podobnej sytuacji”.

TransferWise jest regulowane przez Financial Conduct Authority (w Polsce odpowiednikiem FCA jest Komisja Nadzoru Finansowego) i chwali się tym, że posiada już ponad 1 milion klientów na całym świecie. Niedawno TransferWise uruchomił również swojego czatbota na Messengerze, za pośrednictwem którego można wysyłać pieniądze swoim znajomym.

Więcej o TransferWise możecie przeczytać w naszym tekście na Fintek.pl.