Po integracji z HMS aplikacja będzie dostępna dla użytkowników najnowszych urządzeń w portfolio marki, takich jak najnowszy smartfon Huawei Mate 40 Pro, telefony z serii P40 oraz Y – Y6p i Y5p, smartfony z serii Mate 30, a także innowacyjny, składany smartfon Mate Xs. O HMS oparte są także najnowsze tablety Huawei – MatePad, MatePad Pro, MatePad T10, MatePad T10s i MatePad T8.

Aplikacja Alior Banku w Huawei AppGallery

W Alior Mobile sukcesywnie dodawane są kolejne rozwiązania własne oraz partnerów zewnętrznych, dzięki którym aplikacja zyskuje nowych użytkowników. W trzecim kwartale 2020 roku ich liczba wyniosła 585 tys., co oznacza 47 proc. wzrost w ciągu roku. Dążąc do zwiększenia popularności aplikacji Alior Bank zdecydował o zawiązaniu współpracy z firmą Huawei. Od teraz klienci banku znajdą jego aplikację mobilną w AppGallery, autorskim sklepie z aplikacjami Huawei – czytamy w komunikacie.

Oprócz aplikacji Alior Mobile, w Huawei AppGallery znajduje się jeszcze dziewięć aplikacji bankowych – ostatnio do tego grona dołączyła aplikacja Banku Millennium. Z kolei aplikacja mBanku została zintegrowana z Huawei Mobile Services. Ogólnie w sklepie jest już ponad 1000 polskich aplikacji, a w skali globalnej jest ich już ponad 96 tysięcy. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, w skład którego wchodzą takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy.

– Zależy nam na popularyzacji cyfrowych kanałów bankowości. Dlatego cieszy nas możliwość dotarcia do kolejnej grupy klientów, która może przekonać się, że Alior Mobile to nie tylko aplikacja bankowa, ale również bezpieczne narzędzie do zarządzania wieloma osobistymi sprawami z dowolnego miejsca i o dowolnej porze– mówi Michał Targoński, Dyrektor Działu Systemów Digital w Alior Banku.