Obecnie z funkcjonalności Orlen Pay korzysta już blisko 200 tys. użytkowników. Od momentu udostępnienia aplikacji, czyli od września 2018 roku, zrealizowano prawie 700 tys. transakcji na łączną kwotę około 95 mln zł – podaje PKN Orlen w komunikacie.

Nowości w aplikacji Orlen Pay

O logowaniu biometrycznym w Orlen Pay i możliwości zakupu wybranych produktów bez podchodzenia do kasy pisaliśmy już kilka tygodni temu. Teraz Orlen udostępnił w aplikacji także płatności Apple Pay, Google Pay i BLIK.

Na wszystkich, czyli około 1800 stacjach paliw Orlen w całej Polsce, kierowcy mogą płacić za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze. Nowa wersja aplikacji Orlen Pay daje możliwość naliczania rabatów dla posiadaczy karty Biznes Tank oraz Karty Dużej Rodziny. Klient na wybranych stacjach paliw może także zdalnie zapłacić za skorzystanie z myjni samoobsługowej, czy też za wybrane produkty (głównie płyn do spryskiwaczy oraz płyn do dezynfekcji). Nowym rozwiązaniem jest również możliwość dodania kilku numerów rejestracyjnych do jednego konta.

Aplikacja Orlen Pay dostępna na systemy IOS i Android, umożliwia dokonanie płatności poprzez zeskanowanie kodu QR znajdującego się na dystrybutorze. Aby korzystać z usługi, wystarczy dokonać rejestracji oraz dodać swoją kartę płatniczą z odblokowaną możliwością płatności internetowych.