Partner serwisu Visa dla biznesu

Apple tworzy kartę kredytową – wspólnie z Goldman Sachs

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Apple
Opublikowano: 11 maja 2018, 10:07 Aktualizacja: 28 kwietnia 2019, 19:00

Apple i Goldman Sachs pracują nad projektem wspólnej karty kredytowej. Nieoficjalne źródła podają, że zobaczymy ją już na początku przyszłego roku. Czy współpraca dwóch gigantów – technologicznego i finansowego, będzie owocna w skutkach?

Już oficjalnie. iPhone 11 zostanie zaprezentowany 10 września

Nieoficjalne źródła podają, że dwóch gigantów – Apple i Goldman Sachs, rozpoczęło pracę nad stworzeniem własnej karty kredytowej. Produkt ma się pojawić na rynku na początku przyszłego roku. Karta ma być wydana pod marką Apple Pay. O sprawie informuje serwis PYMNTS.

Za rok zapłacimy kartą Apple?

Dla obu spółek współpraca ma przynieść duże zyski – Apple chce przez to zwiększyć liczbę klientów korzystających z ich portfela, natomiast Goldman Sachs zadebiutuje i wyda swoją pierwszą kartę kredytową. Przy emisji kart Apple zastąpi brytyjski bank Barclay’s. Współpraca to wynik kontynuacji strategii Goldman Sachs, która ma rozwijać działalność detaliczną firmy, taką jak przyjmowanie depozytów i udzielanie pożyczek. Bank ma również udzielać pożyczek klientom Apple’a.  Apple w ostatnich miesiącach stawia na rozwój działalności usługowej – sprzedaż przez App Store, oferowanie płatności mobilne i streaming muzyki, co przynosi firmie duże zyski. W pierwszym kwartale bieżącego roku działalność ta poprawiła wzrost przychodów o 31%. Firma poinformowała, że wzrosła również liczba sprzedanych iPhone’ów – Apple sprzedał o 2,9% więcej urządzeń w pierwszym kwartale tego roku niż w tym samym okresie rok wcześniej. O wynikach Apple możesz przeczytać tutaj.

Obie firmy odmówiły komentarza dotyczącego sprawy. Po pojawieniu się informacji na temat utworzenia karty kredytowej akcje Apple wzrosły o 1,43%. Tydzień temu pisaliśmy, że w tym roku w Polsce zadebiutuje Apple Pay – tak wynika ze słów Tima Cooka, szefa firmy z Cupertino. Wśród banków, które jako pierwsze mają wdrożyć płatności mobilne wymienia się BZ WBK i mBank. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Apple giełda wykres


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

apple-tworzy-karte-kredytowa-wspolnie-z-goldman-sachs