Partner serwisu Visa dla biznesu

Apple zaprezentował iOS 12. Smartfon będzie kontrolował nasz czas?

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Apple
Opublikowano: 26 czerwca 2018, 09:40 Aktualizacja: 28 kwietnia 2019, 19:05

Masz iPhone’a albo zastanawiasz się czy go kupić? Firma Apple właśnie wypuściła pierwszą publiczną wersję beta systemu iOS 12. Przekonaj się, czy warto ją mieć.

Wersja beta systemu iOS 12 to kolejna ważna wersja systemu operacyjnego dla iPhone’ów i iPad’ów. Aby zainstalować nową wersję trzeba zarejestrować się w programie na stronie producenta i być w posiadaniu jednego z urządzeń, które jesienią otrzyma iOS 12. O sprawie informuje serwis TechCrunch.

iOS 12 dla wszystkich już we wrześniu

Mimo, że oficjalna wersja iOS 12 ma pojawić się we wrześniu, to w okresie letnim Apple będzie co kilka tygodni wydawać kolejną wersję beta systemu. Pomoże to w usprawnieniu i naprawieniu wszystkich błędów, które się pojawią – a pojawią się na pewno. System dostępny jest dla urządzeń: iPhone X, iPhone 8 i 8 Plus, iPhone 7 i 7 Plus, iPhone 6s i 6s Plus, iPhone 6 i 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5S, iPad Pro 12,9 1. i 2. generacji, iPad Pro 10,5, iPad Pro 9,7, iPad 2018, iPad 2017, iPad Air 2 i Air, iPad mini 4, 3, 2 oraz iPod touch 6. generacji. Pamiętajmy, że jest to nadal wersja beta i jej zainstalowanie w najgorszych przypadkach może spowodować nawet blokadę urządzenia.

Co nowego w iOS 12? Głównym usprawnieniem nowego systemu ma być poprawa wydajności, szczególnie jeśli chodzi o starsze urządzenia. Posiadacze starszych wersji sprzętu Apple powinni zauważyć znaczącą poprawę w przypadku uruchamiania aplikacji i wprowadzania tekstu. Ciekawą nową funkcją jest kontrola czasu, jaki spędzamy na smartfonie – po przekroczeniu limitu czasu pojawiać się będą alerty (spokojnie, można je wyłączyć w ustawieniach), a to jak spędzamy czas na naszym smartfonie będzie można dokładnie sprawdzić w statystykach. Kolejną funkcją, na którą czekało wielu posiadaczy sprzętu Apple to grupowanie powiadomień. Bałagan i chaos, jaki panował w powiadomienia często był nie do zniesienia. W nowej wersji powiadomienia z danej aplikacji tworzą stos, który możemy rozwinąć po kliknięciu w dymek. Rozwiniętą pryzmę możemy ponownie uporządkować, klikając Pokaż mniej. Dodatkowo w iOS 12 udoskonalono aplikacje Zdjęcia, Wiadomości a także Apple Books, wcześniej znane jako iBooks.

To na pewno nie koniec nowości systemu iOS 12, ale na więcej musimy jeszcze trochę poczekać. Nowy system ma zamienić nasz smartfon w małe centrum dowodzenia i sprawić, że będzie jeszcze bardziej niezawodny. Czy faktycznie tak będzie?

/Asia Stankiewicz


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

apple-zaprezentowal-ios-12-smartfon-bedzie-kontrolowal-nasz-czas