Partner serwisu Visa dla biznesu

Autonomiczne pojazdy dostępne podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Elektromobilność
Opublikowano: 4 czerwca 2018, 11:57 Aktualizacja: 12 maja 2019, 12:25

Japonia wprowadza na swoich drogach autonomiczne pojazdy. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które odbędą się już w 2020 roku będzie można skorzystać z usług samoprowadzących się aut.

Samoprowadzące się samochody będą dostępne w Tokio

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które odbędą się już za dwa lata, będzie można skorzystać z usługi samoprowadzących się samochodów. Japonia chce napędzać inwestycje w nowe technologie i ogłosiła rewizję rządu. Nowe inwestycje dotyczą między innymi autonomicznych pojazdów, które mają pojawić się już do 2020 roku. O sprawie informuje serwis Reuters.

Nowy system samochodów na drogach w Japonii

Rząd Japonii ogłosił strategiczne zmiany, które mają napędzać wzrost gospodarczy kraju. Jedne z nich obejmują inwestycje w nowe technologie, między innymi w autonomiczne pojazdy oraz rozwój wirtualnych elektrowni. Propozycje przedstawione przez premiera Shinzo Abe są częścią większego planu polityki finansowej i gospodarczej Japonii. Rząd Japonii poinformował, że planuje rozpocząć testowanie systemu samochodów, które nie wymagają kierowcy, w celu uruchomienia usługi podczas igrzysk w Tokio w 2020 roku. Rząd ma w planach skomercjalizować system już w 2022 roku.

Ekonomiści w nadchodzących zmianach widzą ogromny potencjał, który ma pomóc uchronić starzejące się społeczeństwo Japonii przed brakiem ludzi zdolnych do pracy. Shinzo Abe objął stanowisko premiera w 2012 roku i od tamtego czasu wprowadził kilka istotnych zmian, które przyniosły japońskiej gospodarce korzyści, m.in. zwiększył turystykę przyjazdową i otworzył drzwi do zagranicznej siły roboczej. W tym roku Shinzo skupia się na rozwoju sztucznej inteligencji – planuje zmienić regulacje dla uniwersytetów, tak aby jak najwięcej studentów miało dostęp do zdobywania wiedzy potrzebnej do pracy w tej branży.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy, że najwięcej pojazdów autonomicznych dostępnych jest w Kalifornii, a co piąte należy do Apple’a. Firma posiada już 55 takich samochodów, głównie są to Lexusy RX450h. Jest to druga pod względem wielkości flota autonomicznych samochodów w Kalifornii. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

/Asia Stankiewicz

Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

autonomiczne-pojazdy-podczas-igrzysk-olimpijskich-w-tokio