25 kwietnia 2019, 09:00:Kongres Profesjonalistów Public Relations - Bristol Tradition & Luxury Hotel, Mikołaja Kopernika 12, 35-069 Rzeszów

Bank BGŻ BNP Paribas szuka kolejnych startupów

Nowa oferta dla klientów BNP Paribas

BGŻ BNP Paribas zaprasza startupy na kolejne Office Hours. Tym razem bank szuka rozwiązań do tworzenia i zarządzania modelami scoringowymi. Czy niedługo kolejny startup podpisze z bankiem umowę o współpracy?

Startupy, które chciałyby wziąć udział w wydarzeniu proszone są o przesyłanie zgłoszeń wraz z prezentacją proponowanego rozwiązania pod adres: [email protected] do 15 marca. Spotkanie z wybranymi firmami w ramach kolejnej edycji Office Hours, odbędzie się 19 marca w Warszawie, w siedzibie banku przy ul. Grzybowskiej.

Następne Office Hours w BGŻ BNP Paribas

Podczas najbliższego spotkania ze startupami BGŻ BNP Paribas będzie poszukiwał rozwiązań, które mogłyby centralizować proces wyliczania scoringu aplikacyjnego i opcjonalnie behawioralnego. Narzędzie miałoby pobierać dane na przykład z systemów wnioskowych lub hurtownianych, a następnie, w systemie online, wyliczać scoring i na jego bazie implementować logikę decyzyjną, którą poprzez API będzie zwracać do aplikacji wnioskowych funkcjonujących w banku – czytamy w informacji prasowej.

Do tej pory BGŻ BNP Paribas nawiązał współpracę z takimi startupami jak NuDelta, Autenti, czy Today. Z tym ostatnim udało się podpisać umowę właśnie, dzięki jego aplikacji na wcześniejsze edycje Office Hours. Today pozwala na zakup samochodu i wybór odpowiedniego finansowania w jednym miejscu – z dostępem przez całą dobę. Dzięki nowemu konfiguratorowi po wyborze modelu, silnika, koloru i elementów wyposażenia auta w jednym miejscu można będzie przeprowadzić symulację finansowania zakupu – wpisując wpłatę początkową, liczbę rat i liczbę kilometrów, które chcemy przejechać w trakcie spłaty.

Jeżeli chodzi o inne startupy współpracujące z bankiem, to NuDelta oferuje technologię OCR, czyli rozpoznanie tekstu w dokumentach. Bank podpisał umowę o współpracy z firmą jeszcze w 2017 roku. System bazuje na machine learning – czyli im więcej dokumentów „przeczyta”, tym będzie dokładniejszy. Z kolei Autenti pomógł wdrożyć w BGŻ BNP Paribas e-podpisy, które pozwalają na zdalne podpisywanie umów kredytowych – na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu. Oznacza to, że pożyczkę można zaciągnąć bez konieczności wizyty w placówce banku.

/Rafał Tomaszewski