Startupy, które chciałyby wziąć udział w wydarzeniu proszone są o przesyłanie zgłoszeń wraz z prezentacją proponowanego rozwiązania pod adres: startupy@bgzbnpparibas.pl do 15 marca. Spotkanie z wybranymi firmami w ramach kolejnej edycji Office Hours, odbędzie się 19 marca w Warszawie, w siedzibie banku przy ul. Grzybowskiej.

Następne Office Hours w BGŻ BNP Paribas

Podczas najbliższego spotkania ze startupami BGŻ BNP Paribas będzie poszukiwał rozwiązań, które mogłyby centralizować proces wyliczania scoringu aplikacyjnego i opcjonalnie behawioralnego. Narzędzie miałoby pobierać dane na przykład z systemów wnioskowych lub hurtownianych, a następnie, w systemie online, wyliczać scoring i na jego bazie implementować logikę decyzyjną, którą poprzez API będzie zwracać do aplikacji wnioskowych funkcjonujących w banku – czytamy w informacji prasowej.

Do tej pory BGŻ BNP Paribas nawiązał współpracę z takimi startupami jak NuDelta, Autenti, czy Today. Z tym ostatnim udało się podpisać umowę właśnie, dzięki jego aplikacji na wcześniejsze edycje Office Hours. Today pozwala na zakup samochodu i wybór odpowiedniego finansowania w jednym miejscu – z dostępem przez całą dobę. Dzięki nowemu konfiguratorowi po wyborze modelu, silnika, koloru i elementów wyposażenia auta w jednym miejscu można będzie przeprowadzić symulację finansowania zakupu – wpisując wpłatę początkową, liczbę rat i liczbę kilometrów, które chcemy przejechać w trakcie spłaty.

Jeżeli chodzi o inne startupy współpracujące z bankiem, to NuDelta oferuje technologię OCR, czyli rozpoznanie tekstu w dokumentach. Bank podpisał umowę o współpracy z firmą jeszcze w 2017 roku. System bazuje na machine learning – czyli im więcej dokumentów „przeczyta”, tym będzie dokładniejszy. Z kolei Autenti pomógł wdrożyć w BGŻ BNP Paribas e-podpisy, które pozwalają na zdalne podpisywanie umów kredytowych – na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu. Oznacza to, że pożyczkę można zaciągnąć bez konieczności wizyty w placówce banku.