Partner serwisu Visa dla biznesu

Bank Pekao podnosi limit płatności bez PIN do 100 zł. Biedronka gotowa do wdrożenia

Fintek
Fintek
#Koronawirus#Pekao S.A
Opublikowano: 20 marca 2020, 13:45 Aktualizacja: 20 marca 2020, 16:06

Bank Pekao zwiększa wysokość limitu dla transakcji zbliżeniowych bez PIN. Od dzisiaj klienci banku nie muszą potwierdzać kodem PIN płatności zbliżeniowych do 100 zł.

Świąteczna promocja od Banku Pekao. Raty 0% na zakupy kartą kredytową

Sieć Biedronka, jeden z największych klientów Pekao w zakresie akceptacji kart, z ponad 3 tys. sklepów, też jest już gotowa do obsłużenia podwyższonego limitu transakcji. Są to kolejne działania banku mające na celu wspomaganie profilaktyki rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Obrót bezgotówkowy sprzyja ograniczeniu pandemii

Ograniczenie korzystania z gotówki oraz dotykania ogólnodostępnych powierzchni w miejscach publicznych może realnie zminimalizować ryzyko zachorowania na COVID-19. Wychodząc naprzeciw klientom instytucje finansowe, w tym Bank Pekao, zdecydowały się na podwyższenie limitu transakcji bezstykowych. Dzięki temu można dokonywać płatności zbliżeniowych do kwoty 100 zł bez podawania kodu PIN, a więc bez konieczności bezpośredniego dotykania terminala. Do tej pory limit ten wynosił 50 zł, a każda transakcja powyżej tej kwoty wymagała zatwierdzenia PIN-em.

– Bezpieczeństwo naszych klientów zawsze było dla nas najważniejsze. Dzięki podwyższeniu limitu kwoty transakcji zbliżeniowych bez podawania kodu PIN, realnie ograniczamy bezpośredni kontakt naszych klientów z terminalem płatniczym, a tym samym mamy szansę zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem – mówi Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu Zarządzania Ofertą i Segmentami Klientów w Banku Pekao.

Nowy limit płatności bez PIN działa już w Biedronce

Aby w pełni cieszyć się nowym rozwiązaniem, do nowego limitu dostosowane muszą być również terminale płatnicze w sklepach. W zakresie obsługi terminali Bank Pekao jest już przygotowany do wdrożenia. Jednym z klientów Pekao w zakresie akceptacji kart jest sieć Biedronka, w której wszystkie sklepy są już gotowe do obsłużenia transakcji z limitem w wysokości 100 zł.

Podwyższona kwota transakcji dotyczy kart do kont osobistych oraz kart kredytowych. Klienci nie muszą podejmować żadnych działań, aby zacząć korzystać z tego udogodnienia. Limit zostanie przyznany automatycznie wszystkim klientom Banku Pekao. Ci, którzy nie posiadają karty płatniczej do konta, mogą zamówić ją całkowicie zdalnie, korzystając z nowego serwisu bankowości internetowej Pekao24.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bank-pekao-podnosi-limit-platnosci-bez-pin-do-100-zl-nowy-limit-dziala-juz-w-biedronce