Trzy miesiące temu poinformowaliśmy Was, że Apple nie wypuści kolejnej edycji iPhone’a SE. Firma tłumaczyła swoje plany tym, że zamierza skupić się na produkcji trzech nowych smartfonów, tak by zaprezentować je klientom na czas. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. Jak dowiadujemy się z nieoficjalnych źródeł, Apple zmienił zdanie i pracuje właśnie nad najnowszym modelem smartfona – iPhone SE 2. O sprawie informuje serwis The Verge.

sprawdź ofertę apple

iPhone SE 2 – co nowego?

Produkty firmy Apple wyróżniają się wśród innych na rynku nie tylko zaawansowaniem technologiczny, ale głównie wysoką ceną. Hejterzy zarzucają producentom nieadekwatny koszt w stosunku do tego, co firma proponuje swoim klientom. Użytkownicy modelu iPhone SE cenią sobie głównie to, że parametry odpowiadające iPhon’owi 6 zostały upchnięte w nieco mniejszej wersji, a jego cena jest stosunkowo niska (jak na produkt Apple). Fani tego modelu mogą spać spokojnie – wszystko mówi, że wyjdzie jego nowa wersja.

Iphone SE oferuje klientom 12-megapikselowy aparat tylny, procesor Apple A9, 2GB pamięci RAM, Touch ID, złącze słuchawkowe oraz 4-calowy wyświetlacz Retina. Niestety ten model pokazuje już oznaki „starości” – został wydany dwa lata temu. Jakie zmiany producenci mają wprowadzić w iPhone SE 2? W sieci możemy znaleźć już pewne informacje na ten temat, według których nowy model wizualnie utrzymywać będzie charakterystyczną linię obudowy, która cały czas jest na czasie. Z jedną różnicą – ma mieć szklane plecy, co pozwoli na ładowanie smartfona bezprzewodowo, tak jak w przypadku modeli iPhone’a 8 iPhone’a 8 Plus i iPhone’a X. Dodatkowo producenci mają się skupić na zwiększeniu mocy procesora oraz dodaniu kilku opcji z iPhone’a X.

PRZEJDŹ DO SKLEPU APPLE I CIESZ SIĘ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI SPRZĘTEM

Czy i kiedy nowy iPhone pojawi się w sprzedaży?

Apple nie podało jeszcze oficjalnej informacji, czy trwają prace nad nowym modelem. W każdej plotce jest jednak ziarno prawdy i tym razem również mamy nadzieję, że informacje się potwierdzą. Jeśli iPhone SE 2 trafi do oferty może mieć to miejsce podczas WWDC 2018 (Apple Worldwide Developers Conference). Na ten moment Apple na pewno pracuje nad trzema nowymi modelami. Firma chce w tym roku wypuścić iPhone X drugiej generacji, iPhone X Plus z większym ekranem oraz tańszą smartfona z ekranem 6,1 cala.