21 marca 2019, 17:30:WETS – Warsaw Ecommerce Tech Sessions - Business Link Astoria, Warszawa

Jak wspierać WOŚP przez Internet? W tym roku mamy spory wybór

16 mln złotych zebranych przez Facebooka w ostatniej puszcze Pawła Adamowicza

W tym roku datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wpłacać na wiele sposobów – także przez Internet. Jednym z takich rozwiązań jest aplikacja, umożliwiająca wsparcie WOŚP na Facebooku. Rozwiązanie zostało przygotowane wspólnie z PayU. Orkiestrę można wspierać także na Twitterze.

PayU już od 17 lat jest partnerem finansowym WOŚP w Internecie. Firma zapewnia, że każda kwota wpłacona za pośrednictwem PayU poprzez zbiórki internetowe i aukcje charytatywne trafia w całości na rachunek WOŚP. Orkiestrze w zbieranie datków pomaga także Mastercard.

Bezgotówkowe wpłaty na WOŚP

Kilka dni temu pisaliśmy o nowych rozwiązaniach przygotowanych przez WOŚP wspólnie z Mastercard. Chodzi między innymi o eSkarbonki, dzięki którym każdy darczyńca będzie mógł szybko i wygodnie wesprzeć WOŚP nawet bez wychodzenia z domu. Ułatwieniem dla wolontariuszy jest także platforma iWolonatariusz, a także eSztab, czyli kreator witryn internetowych (środki można wpłacać tutaj).

Wolontariusze WOŚP mogą zbierać datki na trzy sposoby: z tradycyjną skarbonką, z terminalem płatniczym, a także za pomocą elektronicznej skarbonki, udostępniając wygenerowany przez siebie link, np. na swoich profilach w mediach społecznościowych. Więcej o nowych funkcjonalnościach dla wolontariuszy i darczyńców można przeczytać tutaj.

Wpłaty na konto Fundacji są bezpiecznie przekazywane za pomocą szybkiego e-przelewu (tzw. pay by linka), kart płatniczych, BLIKA lub najnowocześniejszych metod płatności mobilnych, takich jak np. cyfrowy portfel Google Pay.

We współpracy z PayU została również przygotowana aplikacja umożliwiająca wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Facebooku (https://wospapp.payu.com/). Dzięki niej użytkownicy mogą wpłacać środki na rzecz Fundacji zarówno w dniu wielkiego finału, jak i przez cały rok. Konto WOŚP można zasilić dowolnie wybraną kwotą. Po wskazaniu wartości datku aplikacja kieruje bezpośrednio do formatki płatniczej PayU, gdzie wybiera się ulubioną metodę płatności. Po dokonaniu wpłaty na każdego internetowego darczyńcę czeka specjalna niespodzianka.

Wspieraj WOŚP na Twitterze

W tym roku, już po raz szósty z rzędu, będzie można przekazać darowiznę na rzecz Orkiestry także za pomocą Twittera, dzięki akcji „Mastercard gra z WOŚP”. Za pierwszy tweet lub retweet opublikowany przez danego użytkownika Twittera 13 stycznia 2019 r. (od godz. 00:00 do 23:59) z hashtagiem #MastercardGrazWOSP, firma przekaże 5 zł na konto Fundacji. 

W trakcie zeszłorocznego Finału użytkownicy opublikowali 32 851 unikalnych postów, pobijając wcześniejszy wynik o prawie 2 tysiące. W efekcie wyjątkowej mobilizacji twitterowiczów, ostateczna kwota zebrana rok temu wyniosła 164 255 zł, czyli o prawie 10 000 zł więcej niż poprzednio. Łącznie, od początku akcji, czyli od 2014 roku, dzięki akcji „Mastercard gra z WOŚP” udało się zebrać dla Orkiestry ponad 800 000 zł.

/Rafał Tomaszewski