Partner serwisu Visa dla biznesu

Billennium dostało 2 mln zł dotacji na rozwój wideo weryfikacji i analizy biometrycznej

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#Fundraising
Opublikowano: 17 lipca 2018, 15:51 Aktualizacja: 10 maja 2019, 15:57

W ramach programu Unii Europejskiej wspierającego inwestycje przedsiębiorstw w badania i innowacje, Billennium otrzymało dotację w wysokości 1 967 781,25 PLN.

W ramach programu Unii Europejskiej wspierającego inwestycje przedsiębiorstw w badania i innowacje, Billennium otrzymało dotację w wysokości 1 967 781,25 PLN.

-W obliczu globalnej cyfrowej transformacji pragniemy wykorzystać nowe technologie do tworzenia usług, które wniosą nową wartość i jakość dla naszych klientów. Produkty oparte o rozwiązania wideo dają wiele możliwości do usprawnienia komunikacji zarówno wewnątrz firmy, jak i w procesie obsługi klientów. Są to także produkty, które przyczyniają się do mniejszego zużycia papieru, a nawet całkowitego jego eliminacji w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju i kontroli oddziaływania na środowisko – podkreśla Piotr Aftewicz z Billennium.

Unijny program ma za zadanie wsparcie gospodarki opartej na wiedzy

Dofinansowanie dotyczy projektu „Przeprowadzenie zaawansowanych prac badawczo – rozwojowych celem opracowania innowacyjnej technologii video-weryfikacji opartej na zaawansowanej analizie wizerunku i analizie biometrycznej na wysokim poziomie wiarygodności identyfikacji”. Od strony biznesowej pozwoli to na realizację produktów z rodziny Paperless, takich  jak Paperless Trust oraz nowego produktu: Virtual Branch (Wirtualny Oddział).

Paperless Trust to platforma usług zaufanych, której głównymi składnikami są zdalne potwierdzanie tożsamości poprzez wideokonferencję, generowanie i przechowywanie certyfikatów podpisowych oraz chmurowy podpis zdalny.

Virtual Branch jest narzędziem łączącym klienta z firmą, z pominięciem punktów obsługi indywidualnej. Docelowym odbiorcą produktu mogą być branże: finansowa, ubezpieczeniowa czy opieki medycznej oraz firmy, które chcą połączyć się wirtualnie z konsumentem. Produkt pozwala m.in. na prowadzenie wideokonferencji z konsultantem o wybranych kompetencjach, w tym również za pomocą aplikacji mobilnej oraz co-browsing (czyli dzielenie przeglądarki internetowej z opcją edycji).

Produkty ma wyróżniać możliwość podpisywania umów i innych dokumentów bezpośrednio w narzędziu, co ma być możliwe m.in. dzięki wideo weryfikacji.

 


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

billennium-dostalo-2-mln-dotacji-na-rozwoj-wideo-weryfikacji-i-analizy-biometrycznej