21 marca 2019, 17:30:WETS – Warsaw Ecommerce Tech Sessions - Business Link Astoria, Warszawa

Billon zapowiada komercjalizację. Fintech chce zarabiać

Billon zapowiada komercjalizację. Fintech chce zarabiać

Rada Dyrektorów spółki Billon Group powołała 9 stycznia 2019 r. Davida Puttsa na nowe stanowisko Chief Growth Officer. Przyczyną nominacji jest nowa strategia rozwoju firmy na 2019 r. Zgodnie z nią Billon przechodzi z etapu pilotaży do pełnowymiarowych wdrożeń komercyjnych własnej technologii rozproszonego rejestru (DLT).

David Putts (zdjęcie powyżej) do tej pory poświęcał część swojego czasu na rolę przewodniczącego Rady Dyrektorów firmy Billon oraz jej dyrektora ds. rozwoju międzynarodowego i partnerstw. Dzięki jego dotychczasowej pracy Billon otrzymał licencję na wydawania pieniądza elektronicznego w Wielkiej Brytanii, rozpoczął współpracę inwestycyjną i projektową z FIS Global i pozyskał dużych klientów, takich jak Philip Morris. Jako Chief Growth Officer David skoncentruje się na rozwoju firmy na nowych rynkach. Jego obowiązki jako nowa przewodnicząca Rady Dyrektorów przejmie Agnieszka Gotlibowska-Horoszczak.

David Putts Chief Growth Officerem w Billon Group

David Putts jest byłym prezesem i dyrektorem zarządzający trzech cyfrowych banków, w tym Inteligo w Polsce i Equa w Czechach. Pracował również jako konsultant w McKinsey. W swojej pracy zdobył doświadczenie z zastępowania przestarzałych technologii nowoczesnymi systemami bankowymi oraz transformacji doświadczenia użytkownika.

W nowej roli Putts skupi się na wdrożeniach biznesowych technologii Billon w Wielkiej Brytanii i innych rynkach za granicą. Będzie też w dalszym ciągu odpowiedzialny za współpracę z FIS Global i pozostałymi partnerami. Jego pierwszym celem będzie wzmocnienie zespołu projektowania rozwiązań klienckich.

Billon stworzył uniwersalną, zgodną z regulacjami platformę technologiczną dla korporacji i instytucji finansowych, która służy do zarządzania pieniędzmi, danymi i tożsamością. Technologia opracowana przez polskich informatyków i kryptografów pozwala na przechowywanie i dokonywanie transakcji regulowanymi walutami oraz zaufanych dokumentów bezpośrednio na blockchainie przy zerowych kosztach obsługi. Na jej podstawie Billon buduje rozwiązania wprowadzające blockchain do obsługi klienta masowego.

/Rafał Tomaszewski