Bitcoin najdroższy w historii. Ethereum też zwyżkuje

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Bitcoin
Opublikowano: 4 maja 2017, 11:10 Aktualizacja: 12 maja 2019, 16:23

Po ubiegłotygodniowej decyzji amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o ponownym rozpatrzeniu dopuszczenia bitcoinowego funduszu ETF braci Winklevoss do oficjalnych notowań – kurs najpopularniejszej kryptowaluty osiągnął wraz z początkiem maja najwyższy pułap w historii.

Obecnie notowania bitcoina przekraczają poziom 1470 USD. Co ciekawe jeszcze na początku 2016 roku kurs kryptowaluty wynosił jednie 430 USD. Równie drastyczne wzrosty odnotowuje ethereum, postrzegane jako następca bitcoina. Jeszcze w styczniu 2016 roku wart był jedynie 10 USD, w grudniu jego wycena przekraczała już 50 USD natomiast obecnie wynosi ponad 77 USD.

Czytaj także: W Totolotku obstawisz wirtualnego psa i konia

Jest popyt na kryptowaluty

Wzrosty są wynikiem zainteresowania kupujących. Z analizy społecznościowej platformy inwestycyjnej eToro, wynika iż wolumen transakcji na kontrakty CFD związane z kryptowalutami, generowany przez ponad 6 milionów użytkowników w 140 krajach, wzrósł w ciągu ostatnich 12 miesięcy o 4500 proc. Natomiast liczba inwestujących w tego typu kontrakty wzrosła przez rok blisko czterokrotnie.

Sentyment rynkowy wobec kryptowalut utrzymuje się na wysokim poziomie. Z danych eToro wynika, iż w ciągu ostatnich 15 miesięcy 80 proc. inwestujących w kontrakty przyjmuje pozycję długą, stawiając na kupno bitcoina, w przypadku ethereum odsetek sięga nawet 90 proc.

– Kryptowaluty to przyszłość. W ciągu dwunastu ostatnich miesięcy obserwowaliśmy czterokrotny wzrost zainteresowania tymi aktywami. Potwierdza to również wolumen, którego wartość dosłownie eksplodowała w ostatnich miesiącach. Ten gwałtowny wzrost zainteresowania kryptowalutami jest moim zdaniem pierwszym krokiem do popularyzacji tego typu instrumentów nie tylko w środowisku inwestorów – mówi Mati Greenspann, Starszy Analityk Rynków w eToro.

Dzięki skokom, które nastąpiły w ostatnich miesiącach, kapitalizacja kryptowalut przekroczyła już 38 mld USD – wynika z danych serwisu CoinMarketCap.

[eToro/RT]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bitcoin-najdrozszy-w-historii