W poniedziałek 26 kwietnia 2021 roku kurs BTC rósł o ponad 8%. Obecnie za jednego bitcoina trzeba zapłacić blisko 54 tys. USD podczas, gdy jeszcze w piątek cena najpopularniejszej kryptowaluty świata spadła poniżej 50 tys. USD. Kapitalizacja BTC zbliża się do 1 bln USD. Zyskują też inne główne kryptowaluty – ETH wzrosło o 8%, a XRP o 17%.

Rollercaster na krypto trwa w najlepsze

W zeszłym tygodniu kryptowaluty traciły m.in. za sprawą zapowiedzi Białego Domu, że niebawem wzrośnie opodatkowanie od zysków kapitałowych z poziomu 20% do ok. 40%. Rynek kryptowalut zareagował natychmiast i to negatywnie, w odróżnieniu do „tradycyjnych giełd”, gdzie informacja o planach Joe Bidena została przyjęta chłodno, ale ze spokojem. Spokój najwyraźniej udzielił się kryptowalutom i dzisiaj odrobiają straty – można nawet napisać, że w stylu alpejskim. 

Rollercaster na bitcoinie trwa w najlepsze, aczkolwiek warto zwrócić uwagę na kwestie regulacyjnego otoczenia, które przy dużych wahaniach kursu jest bardziej skore do szybszych interwencji – celem ochrony mniej obeznanych z kryptowalutami „inwestorów”. Co też istotne – tak duże jednodniowe wahania czynią kryptowaluty bardzo mało użytecznymi jako środki płatnicze, a bardziej stawiając je w jednym rzędzie z aktywami spekulacyjnymi.