– W kontekście najniższych w historii stóp procentowych oraz rosnącej potrzeby zdalnego dostępu do usług, chcemy zaoferować klientom BGŻ Optima szereg nowych możliwości, które oferują produkty i usługi dostępne w ramach ekosystemu GO. Jako pełnoprawni członkowie rodziny GO będą oni mogli w pełni korzystać z całej gamy produktów bankowych i inwestycyjnych oraz wygodnego dostępu do nich z dowolnego miejsca – mówi Tomasz Dymowski, dyrektor zarządzający Pionu Produktów Detalicznych i Biznesowych w banku BNP Paribas.

BNP Paribas przenosi klientów BGŻ Optima do nowych serwisów

– Jednocześnie dostrzegamy potencjał rozwoju platformy inwestycyjnej oraz nowe możliwości współpracy z fintechami w ramach otwartej bankowości. Dlatego planujemy udoskonalać ofertę uwzględniającą potrzeby inwestycyjne tej grupy klientów w oparciu o prężnie rozwijane usługi GO – zapowiada Tomasz Dymowski.

Bank BNP Paribas będzie stopniowo ograniczał dostęp do nowych produktów w ramach BGŻ Optima, zapewniając klientom bogatsze możliwości w ramach ekosystemu produktów GO. We wrześniu bank wycofa możliwość korzystania z oferty BGŻ Optima przez nowych klientów oraz możliwość otwierania nowych lokat i usług związanych z nabywaniem jednostek uczestnictwa w funduszach oraz zapisami w ofertach publicznych przez obecnych klientów BGŻ Optima.

Nowi klienci, zamiast otwierać konto w BGŻ Optima, równie prosto będą mogli rozpocząć korzystanie z GOonline i GOmobile wykorzystując możliwość zdalnego zawarcia umowy z użyciem selfie. Klienci BGŻ Optima będą mieli dostęp nie tylko do obecnej palety produktów i usług GO. Bank będzie proponował im dodatkowe usługi inwestycyjne czy rozwiązania walutowe – czytamy w komunikacie.